Tekirdağ’da servisçiler, Muvasala Eş Güdüm Merkezi’ni protesto etti

Tekirdağ’da servisçiler, Ulaşım Eş Güdüm Merkezi’ndeki (UKOME) toplantılara çağrılmadıkları gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uğrunda toplanan ekip hesabına izah fail Çok Gündoğdu, UKOME’de düzenlenen toplantılara çağırılmadıklarını söyledi.

Yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları dile getirecek muhatap bulamadıklarını belirten Gündoğdu, “2014 yılından bu yana Tekirdağ Servisçiler Odası adına bakım vermekteyiz.” dedi.

Gündoğdu, şunları kaydetti:

” Türkiye’de UKAME olan illerde, meslek odaları görüşleri alınmak kaydıyla komisyonlara katılır, akabinde yarkurul kararından çıkan sonuçlara bakarak belirlenen kişinin imza yetkisi vardır. Burada davet etmek değil, 7’sinde derinti yapılıyor, 6’sında bana evrak gönderiyorlar. 20’sinde evrak elime geçiyor. Çerkezköy ilçesinde dahi bu konuyla ait açıklama yaptım. Sıkıntıları uray başkanına ilettim. Velilerden sorular geliyor, esnafımız ve velilerimiz mağdur olmasın diye niteleyerek İstanbul ilkin almak için Ankara kilometre üzerinden açıklamış. Ben bile dilekçemin ekinde örnekleri verdim. Şahsen UKOME’ye verdim. Birinde çıkacaktı, UKOME başkanını arıyorum, yanıt bulunmayan.”

Açıklamanın arkası sıra grup dağıldı.

Share: