Tekirdağ’da pitbull cinsi köpeğin saldırdığı yavru ruh bilimsel otama görüyor

Tekirdağ’ın Hastalıklı ilçesinde pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 10 yaşındaki Sercan Yağmur Sivri, psikolojik otama görüyor.

Köpeğin saldırdığı Hanife Sevecen İlkokulu 4. derslik öğrencisi Sercan Yağmur Ölçüsüz, ilçedeki hususi benzeri hastanede ruh bilimsel otama görüyor.

Mağdur Müfrit, AA muhabirine, köpeğin saldırısı sonucu yaralandığını anımsatarak, kendisini gür hissetmediğini anlatım etti.

Eskiden bir tane başına gittiği birçok yere demincek ailesinden biriyle gidebildiğini anlatan Taşkın, “Eskiden dışarıda arkadaşlarımla baziçe oynuyordum, fasıla geçiriyordum ve okula bekâr gidiyordum. Imdi bunların tek birini yapamıyorum.” dedi.

Ölçüsüz, sonsuz kapik saldıracak korkusu yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Dışarıda oynuyordum ve bu fenomen başıma geldi. O yüzden artık dışarıya geçmek ve arkadaşlarımla oynamaktan de korkuyorum. Deminden köpek görünce yolumu değiştiriyorum. Dışarıya çıkamıyorum, ayrıca savuşturmak almaya da gidemiyorum. Kendimi ongun hissetmiyorum. Şeb uyurken rüyalarıma giriyor, kapik havlama sesleri duyuyorum. Bu yüzden üstelik psikolojik tedaviye başlatıldım. Okula da artık biricik başıma gidemiyorum, ailemden birinin beni götürmesini istiyorum.”

Karı, köpeğin sahibi karşı suç duyurusunda bulundu

Çocuğun babası Hayrettin Aşırı dahi yaşanan olayın üzüntüsünü üzerlerinden atamadıklarını söyledi.

Köpeğin sahibi için cürüm duyurusunda bulunduklarını ve hukuki sürecin bitmeme ettiğini anlatan Çılgın, haklarını sonuna kadar arayacaklarını ifade etti.

Olay

Sercan Yağmur Taşkın, 25 Kasım’birlikte Şeyh Sinan Mahallesi Oyuntu Çeşme Sokak’ta köpeğin saldırısına tutulmuş, benzeri süre savaş ettiği köpekten kurtulan Katmerli, çevredeki tıpkısı aksiyon hesabına girerek yardım istemişti.

Çevredekilerin veri vermesi üzerine fenomen hesabına mevrut esenlik ekiplerince Dertli Oran Hastanesi’ne kaldırılan Çılgın, tedavisinin peşi sıra taburcu edilmişti.

Gözaltına alınan köpeğin sahibi O.K. emniyetteki işlemlerinin peşi sıra gönderme edildiği adli makamlarca serbest bırakılmıştı.

Share: