Tekirdağ’da 2 mahalleyi tevzi eden hırsızlar tutuklandı

Tekirdağ’da 2 mahalleyi üleştirme fail hırsızlar tutuklandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kâin 2 mahallede çokça sayıda adreste hırsızlık özne 3 birey Kumbağ Jandarması tarafından yakalandıktan sonra mahkemeye çıkarılan 3 kişiden 2’si tutuklandı.

Süleymanpaşa İlçesi Çanakçı mahallesinde zihayat M.S.K.’ye ait evden ortalık değeri tahminî 20 bin TL olan skor elektrik üreteci ve nüsha 34 EFC 225 plakalı motosikletin çalınırken, aynı mahallede cıvıl cıvıl M.K.’ya ilgili deste evinden ise ortalık değeri kısaca 13 bin TL olan 1 skor jeneratör, 1 adet ilaçlama makinası, 1 sayı ağaç akçakesme motoru, 1 sayı matkap, 1 skor budama makası ve 70 metre uzunluğunda plastik hortumu çalındı. Olayın ihbar edilmesi üstüne uyanık ekipleri mücahede başlattı.

Kurnaz çabucak yakaladı

Kumbağ Açıkgöz Devriye Komutanlığı tarafından yapılan araştırı ve istihbari emek sonucunda, hırsızlık olayının, tıpkı yapım firmasında iştirakçi memur namına müteharrik Y.K. ve E.K. isimli şahıslar eliyle aynı minibüs anahtar ile işlendiği belirleme edildi. Ibret şahıslar ve suçta makbul komütatör Kumbağ mahallesinde yakalandı. Mahkemeden alınan arama kararına istinaden Kumbağ mahallesinde şahısların kullandıkları yapı yeri binasında yapılan aramada, çalınan malzemelerin hepsi ele geçirilerek bilcümle ve akva yerine sahiplerine konfirmasyon edildi.

Bir mahalleyi elan üleştirme etmişler

Ayrıca, karanlık kişiler ile yapılan mülakat sonucunda, bire bir şüphelilerin, Naip mahallesinde mevcut M.E.’ye ilgili evden meydan değeri tahminî 8 TL olan kısaca 1 titrem muhtelif demir parçasını çalarak çoğunu tanımadıkları ayrımsız hurdacıya sattıkları, kafasız kalanını ise çalıştıkları yapı yeri binasının bahçesine sakladıkları belirleme edildi. Bunun üstüne yapı yeri bahçesinde ele geçirilen kestirmece 150 kilogram çıpa parçası mağdur şahsa teyit edildi. Bire Bir mahallede A.S. ilgili evden ise 65 nüsha yapım format tahtası ve 60 nüsha 10*10 keresteyi çalınarak, çalıştıkları şantiye binasının bahçesine sakladıkları tayin edilirken, çalınan malzemelerin bütünü bulunarak mağdur şahsa tüm ve yekpare olarak tasdik edildi.

Tutuklandılar

Olayla ilgilendiren Cumhuriyet Savcısına bilgelik verilerek sormaca başlatıldı. Bed şahıslar jandarmadaki sorgulamalarının peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Adliyede mahkemeye çıkarılan E.K. adli arama amacıyla erkin kalırken, F.Ç. ve Y.K. ise tutuklanıp işlemlerinin arkası sıra kurnaz ekipleri eşliğinde cezaevine atıf edildi.

Share: