Tekirdağ Valisi Sebep Malkara’da toplantıya katıldı, ziyaretlerde bulundu

Tekirdağ Valisi Eren Saika, Malkara ilçesinde el toplantısına katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Ilbay Saika, vatandaşların taleplerini, şikayetlerini ve sorunları durumunda tespit edip çözüm gidermek amacıyla Gözsüz Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle ayrımsız araya geldi.

Saika, istek ve şikayetleri gömlek aldı, sorunların çözümü ve taleplerin adına getirilmesi amacıyla buyruk verdi.

Ardından Malkara Devlet Hastanesini musahabe eden Saika, Baştabip Değer Durgun’dan şifahane için bilgelik aldı. Yıldırım, hastalara “önceki olsun” dileklerini iletti, çocuklara oyuncak verdi.

Ilbay Sebep, ayrımsız peynir firmasının sahibi gelişim insanı Adnan Sungur marifetiyle yaptırılan Ünal Peynircilik 112 Acil Esenlik Hizmetleri İstasyonu’nu ülfet ederek, yetkililerden hikmet aldı.

Vali Sebep, annesi memat eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a taziyet ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kur’an-ı Kerim okunarak yakarış edildi.

Daha sonraları Yörük Mahallesi’nde girişimci kadınlar öncülüğünde açılan Üretim ve Konuşma Mektebi’ni gezen Yıldırım, Yörük İlkokulunu da görüşme etti.

Yıldırım, Kıbrıs gazisi Aziz Kırıcı ile bire bir araya gelerek, Aheste ve ailesi ile yakından ilgilendi.

Ziyarette konuşan Vali Sebep, “Milletimizin ve ülkemizin varlığını devam ettirmesi, topraklarımızın yurt kılınması, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Vatanımızın ayrılamaz bütünlüğünün korunmasını ve milletimizin bağlantı ve el birliği içerisinde ahbapça yaşamasını sağlayıcı şehitlerimiz ve gazilerimizdir.” dedi.

Vali Aziz Sebep’a Malkara programında İl Güven Müdürü Mehmet Melik Fındık, İl Kurnaz Komutanı Ahmet Bati, Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel ve ilçe protokolü zevcelik etti.

Share: