Tekirdağ Süleymanpaşa, Yalıkavakspor karşısına galibiyet hedefiyle çıkacak

Hentbol Kadınlar Süper Loda ekiplerinden Tekirdağ Süleymanpaşa, ferda Armada Praxıs Yalıkavakspor’u mihman edeceği 9. hafta maçından galip fırlamak istiyor.

Takımın antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine, ferda Muratlı Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak maçı kazanarak sezonun önceki yarısını galibiyetle angaje etmek istediklerini söyledi.

Serencam haftalarda güzel maçlar oynadıklarını dile getiren Masic, “Akıbet oynadığımız Rum Üniversitesi maçında savunma ve saldırı iyiydi. Eskişehir’e yengi için gitmiştik. Iyice ayrımsız oyunla maçı kazanmayı başardık. Yarın oynayacağımız yarışma bizim maksat maçlarımızdan birisi. Sabık hafta 2 fakül aldık ve bu hafta dahi 2 fakül alıp geçmiş yarıyı güzelce aynı şekilde bağlamak istiyoruz. Takım çalışmalarına çokça gümüşgöz şekilde devam ediyor. İnşallah yarın çalışmalarının karşılığını alacaklar.” diye konuştu.

Ligin ikinci yarısında elan çok fakül dercetmek istediklerini vurgulayan Masic, “Eskişehir’de oynadığımız maçta annemin memat haberini aldım. Bire Bir oyuncumuz bile o ahit babasını kaybetti. Bando bize korumak, moral yüklemek amacıyla maçı kazandı. Yalıkavakspor maçından sonraları 2 yürek maçımız var ve onun hazırlıklarına başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Bağlılık Kalyoncuoğlu birlikte Rum Üniversitesi maçında evire çevire bir oyunla 2 fakül almayı başardıklarını dile getirdi.

Kalyoncuoğlu, mevsim geçmiş yarısını sunturlu ayrımsız şekilde cezbetmek istediklerini belirterek, “Sabık hafta hocamızın annesi ve arkadaşımızın babasının vefat haberini duyunca üzüldük ama maçı kazanarak gücümüzü gösterdik. Yarınki maçımız da bizim için çokça eke. Maçtan galibiyetle ayrılıp ilk devreyi izafe etmek ve peşi sıra Türkiye Kupası’na adamakıllı tıpkı temel yarmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: