Tekirdağ Süleymanpaşa Eş Hentbol Takımı yengi serisi ihata etmek istiyor

El Topu Kadınlar Süper Öbek’üstelik savaş eden Tekirdağ Süleymanpaşa’nın pakt başkanı Mülahim Zayıf, sezonun önce galibiyetini aldıklarını ve ligin önceki yarısındaki özge 3 maçı bile kabul etmek istediklerini söyledi.

Kuru, AA muhabirine, evvel oynanan Totemcard Adasokağı maçında sezonun geçmiş galibiyetini aldıklarını anımsattı.

Takımın oyunundan kıvançlı olduklarını nâkil Zayıf, şunları kaydetti:

“Takımımız adamakıllı aynı skorla maçı kazandı. artık devre arasına kadar kalan maçlarımızda dizi galibiyetlerimizi sürdürerek geçmiş yarıyı güzel tutmak istiyoruz. İlk çevrim sonunda 5’inci, 6’ncı sıralarda atılmak istiyoruz. Takımımız güzel oturdu. Oyuncular dahi bol, birbirlerine alıştı, birbirlerini tanıdılar. artık daha adamakıllı maçlar bizi bekliyor. Kütle başında bizim aleyhimizde, yumruk bire bir fikstürdü. Bundan ahir maçlar bizim lehimize olacak.”

Takımın antrenörü Nedzad Masic birlikte oyuncularının akıbet maçlardaki performansından memnun olduğunu dile getirdi.

“Adasokağı karşılaşması bizim murat maçlarımızdan biriydi ve takımımız mücadeleden galip ayrıldı.” diyen Masic, “Sezonun ilk ilkokul maçında kazanamamıştık ve bu karşılaşmayı haddinden fazla istiyorduk. Iyicene bire bir oyunla maçı kazanan oyuncularımı kutlama ederim. İnşallah galibiyetle beklemek istiyoruz. Tığ demincek veriş haset Üsküdar Belediyespor ile oynayacağımız pik hazırlanacağız. İlk çevrim kalan 3 maçımızı bile galibiyetle durdurmak istiyoruz. beraber yürek mücadelemiz bile olacak amma bizim amacıyla yığın maçı henüz majör.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Süleymanpaşa, sezonun önce üç haftasında Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybederken, Konyaaltı Belediyespor ile Yenimahalle Belediyespor karşılaşmalarında birer fakül aldı.

Takım, geçmiş karşılaştığı Totemcard Adasokağı’nı 35-26 yendi.

Share: