Tekirdağ haberi: Tekirdağ’da Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminali Törenle Açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süleymanpaşa Otobüs Terminali projesini hayata geçirdi. Süleymanpaşa ilçesinde kocaman tıpkısı ihtiyacı giderecek olan Süleymanpaşa Otobüs Terminali düzenlenen açım töreni ile vatandaşların hizmetine sunuldu.

Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Kıymet Albayrak, zaman düzenlenen törende Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminalini hizmete sunmanın kurum ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Albayrak şunları söyledi:

“Otogarlar, erişim tesisi olmaktan öte hayatlarımızda meydan edinen mekanlardır. Iri hedeflerle kullanılmamış benzeri hayata yelken açarken, düğünlere ve küçümseme ziyaretlerine giderken, asker uğurlarken veya seyahat ederken yolumuz otogardan maruf. Otogarlar sıla hasretinin sona erdiği, kavuşmaların yaşandığı, yolcuların molalarda soluklandıkları, esnafların geçimlerini sağladıkları yerlerdir.

“HALKIMIZIN İHTİYAÇLARINA YANIT VERECEK VE KENTİMİZİN MODERN YÜZÜNÜ YANSITACAK BİR PROJE OLAN SÜLEYMANPAŞA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİMİZİ İNŞA ETTİK”

Otogarlar tıpkısı zamanda yolcuların seyahatlerde yabancısı oldukları şehirlerde evvel adımlarını attıkları, havasını soludukları ve önce izlenimlerini edindikleri merkezlerdir. İşte bu tatlılıkla halkımızın ihtiyaçlarına yanit verecek ve kentimizin çağdaş yüzünü yansıtacak bire bir proje olan Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi mensur ettik. Çağımızın akıbet teknolojisine cemaat terminalimiz, heybet ve işlevselliğinin birlikte vatandaşlarımızın değişik ihtiyaçlarını karşılayacakları ve sevinçli koridor geçirecekleri sosyal donatılara de sahiptir. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz tesisimizin haricinde iki terminal projemiz henüz var. Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminalimiz tamamlanma aşamasında; Marmaraereğlisi Şehirlerarası Otobüs Terminalimizin yapımı da tezelden bitmeme ediyor. Süleymanpaşa Şehirlerarası Otobüs Terminalimizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu projemizin vatandaşlarımıza balkı olmasını diliyorum.”

KURDELE KESİLDİ

Törende antrparantez Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Yüksel Özdal, Otobüs terminali esnafı namına Selami Tırış, Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Erdin Eral, Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel ve Tekirdağ Mebus İlhami Özcan Aygun dahi istişare yaparak terminalin Süleymanpaşa’ya ve vatandaşlara hayırlı olması dileğinde bulundular. Konuşmaların arkası sıra tören düzeni üyelerinin kurdele kesimi ile Süleymanpaşa Otobüs Terminali açım töreni tamamlandı.

Süleymanpaşa Otobüs Terminali açılış töreninde Başkan Mesabe Albayak’ın yan ayakyolu; Tekirdağ Saylav İlhami Özcan Aygun, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Muratlı Şehremini Nebi Bel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Umumi Müdürü Turhan Arazi, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, otobüs terminali esnafı ve vatandaşlar katıldı.

TERMİNALİN ÖZELLİKLERİ

Süleymanpaşa ilçesi 2413 Ada/ 5 Parselde kâin Süleymanpaşa Otobüs Terminali 7.728,00 m² inşaat alanından oluşuyor. Bodrum ikmal, zemin intaç ve 1. Kat doğmak için bütün 3 kattan oluşan Terminalde, Otogar idare ofisleri, 13 skor bilet as ofisi, 13 adet firma odası, 20 nüsha şehirlerarası otobüs peronları, restoran, kafeterya ve yemekhane, kavşak strateji merkezi, 24 adet  kaymakamlık ve köy minibüs peronları, 31.000 m² açıkça alan, 9 nüsha barınak ve güdücü istirahat odaları, personel soyunma ve duş odaları, koruyucu mekanik ve tesisat alanları, polis, polis, güvenlik ve sağlık odası ile 11 sayı esnek bölümlenmeye müsait ticari mekanlardan oluşuyor.

Share: