Taraftarlardan Başbuğ Güder’e coşkulu istikbal

Malatya’nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Efsane Malatyasporlular Lehtar Derneği’ni ziyareti esnasında soluk kırmızılı taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Battalgazi Şehremini Osman Güder, Spor Küfe 1.Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’a gelişigüzel zaman bindi veren taraftarlarla aynı araya geldi. Güder, DÜRÜST Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile alay malay Efsane Malatyasporlular Taraftar Derneği’ni ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Söylence Malatyasporlular Lehtar Derneği Başkanı Aytaç Özdemir tarafından karşılanan Başbuğ Güder’e derneğin faaliyetleri, tasavvur ve vizyonu için bilgiler verilirken, Battalgazi’ye yapmış olduğu bakım ve Yeni Malatyaspor’a verdiği desteklerden belde teşekkürname edildi.

DÜRÜST Tümen Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ziyaretteki konuşmasında, Yeni Malatyaspor’a bindi verilmesinin önemini anlattı.

“Kullanılmamış Malatyaspor’umuz adalet ettiği konuma yeniden gelecek”

Bakir Malatyaspor’un hak ettiği konuma yeniden geleceğine inancının cemi olduğunu aktaran Başbuğ Güder üstelik, “Öncelikle Malatyaspor’u temas şeyin uğrunda markajcı ve yaz demeden kış demeden rastgele antlaşma sevdalısı oldukları takımlarının beraberinde olan taraftarlarımıza teşekkürname ediyorum. Sizleri yürekten kutluyorum. Malatyaspor hepimizin eş paydası. Eş değerleri ayakta tutmamız lazım. Sevincimizdir, başarısı bizleri sevindirir. Maçlarda yenmiş olması bizleri üzer. Malatyalıların hepsini üzer. Geçtiğimiz dönemlerde sürecin mebzul yönetilmemesi nedeniyle dokunaklı bire bir çevrim geçirdik ve ligden düştük. Şuanda aktarma tahtası vabeste ve büyük ayrımsız baskı yaşattırıyor. Ekonomik namına bile sıkıntılar var. Tabi kim şimdilerde geçecek. Battalgazi Belediyesi adına Malatyaspor’umuz söz konusu olduğu zaman taşın altına elimizi koymaktan tek ant vazgeçmedik. Herhangi Bir antlaşma destek olduk, olmaya dahi bitmeme ediyoruz. Pakt başkanımızda geçtiğimiz günlerde bizleri görüşme etti ve bir konuyu namına bile aktardık. Bu mevsim ligde yerimizi korumamız gerektiğini ona söyledim. İnşallah ortak sevdamız Kullanılmamış Malatyaspor’umuz doğruluk ettiği konuma yeniden gelecek” dedi. – MALATYA

Share: