Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online kendisine açıkça artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 arsa online kendisine ve müzayede ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi kendi konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 evvelden, almanak yüzde 9 fark, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Kemiksiz artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’dahi yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması üstelik yatırımcıya basit sağlıyor. Yatırım için verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde düz alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkma gâh arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde kâin aynı taşınmazlar danışmanı, “Güzelce ayrımsız fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Detaylı zamandır ülkemizde hane arzında eksiklik ve sorun vardı. Vatandaşlar de öz arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu takip edecektir. Alelhusus evi sıfır, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Gelişigüzel şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Alelhusus almanak çoğalma yüzdelik 9 bu çokça şanlı enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla arsa kabul etmek ve 24 ay taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çok fazla demet olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda süssüz bir familya etme veya familya ahiz şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: