Süt Kuzusu Sahili’ndeki kanı almaz ilçe! Motosikletli gençler yola dökülen yağ zımnında denize uçtu

Geçtiğimiz çarşamba saat 01.45 sıralarında Beşiktaş Süt Kuzusu Sahili’nde motosikletli kurye Emirhan Uçal (20), kuzeniyle reviş önünde motosikletle seyretmeye başladı. Ayrımsız müddet sonra Uçal ve kuzeni, yola dökülen yağ dolayısıyla kayarak fors hakimiyetini kaybetti.

DENİZE UÇTULAR

Kontrolden sâdır motor ilk yatın halatına, arkası sıra da elektrik panosuna çarparak denize uçtu. Akılalmaz ilçe düzenlilik kameralarına saniye saniye yansırken, neye uğradığını şaşıran gençler ölümden döndü. Sesleri duyan vatandaşlar koşarak gençleri kurtarmaya geldi. Motosikletin denize düşmesi zımnında aynı süre bilincini kaybettiği öğrenilen Uçal, kuzeninin yardımıyla kendine geldi. Vatandaşlar eliyle kurtarılarak karaya çıkarılan gençlerin keskin almadığı belirlendi. Olayın peşi sıra çoluk çocuk kendine gelince motosikleti çıkartmak için çalışmalara başladı. Devrisi periyot sahile mevrut gençler, dalgıcın dahi dahil olmasıyla 9 kişi yerine motosikleti denizden çıkarttı. Olayın peşi sıra güvenlik kamerası görüntülerini izleyen çoluk çocuk, yaşadıkları kazaya inanamadı.

“BIR IKI KALSIN TAMAM OLUYORDUK”

Denize uçar Emirhan Uçal, “Tığ 4 böle adına Bebek Sahil’bile oturuyorduk. Sonra iki birey kalktık turladık. Vurdumduymaz dönerken gayrı kuzenim motoru kazanmak istedi. Motor kullanmayı birlikte biliyor. Yolda yağ varmış. Motosiklet altımızdan kaydı, frene pestil amma duramadık. Dönemedik da, orası dahi az buçuk virajlı. Kayınca oradaki ayrımsız yatın halatına takılıp faaliyet panosuna vurduk. Onda üstelik 350 watt faaliyet varmış. Birkaç kalsın mecmu oluyorduk. Biz çarpınca zindelik panosu düştü, sonradan ego düştüm, motosiklet da benim sırtıma düştü. 10-15 metre derinliğe düştüm, suda bilincimi kaybetmişim. Sonradan ben bire bir şekilde gözümü açtım, baktığımda motor zaten farları münhal ayrımsız şekilde film şeridi kadar gözümün önünden geçip gitti, suyun içindeydi. Benim üzerimde yeleğim ve ekipmanlarım dahi olduğu üzere amiyane ağırdı ve car ağırlık çıktım sudan. Yata sadık olan halata tutundum. Sonradan oradaki adamlar bizi halatla fevk çektiler. Tığ orada canımızın derdindeyken adamın biri geldi, ‘Benim panoma ne olacak?’ filan dedi. Az kalsın adamı dövüyorduk” dedi.

“POLİS BİLE OLAYA İNANAMADI”

Yaşadıkları kazaya inanamayan Uçal, “Bilahare kuzenimin evine gidip üzerimizi değiştirdik. Motoru biri sudan çıkarır diyerek düşünerek et kafalı döndük. Sabahleyin olunca dalgıç tuttuk, kıyıya getirdi motoru. 9 can, motoru sudan çıkardık. Orada çaycı bire bir ağa vardı iyi olsun o üstelik havari oldu. Polisi aradığımızda onlar dahi olaya inanamadı. Yatın sahipleri üstelik bize inanmadı. Oraya pekâlâ çarptığımızı anlamadılar. Olayı anlatmamızın peşi sıra kamera görüntülerini izleyip beraber güldük. Bilahare ben oturup halime yandım. Ben tek yerde hakeza ayrımsız ilçe görmemiştim, aylamak devran oldu. İnternette da bu büyüklüğünde saçma sapan tıpkı kaza namevcut. Motoru tamire verdik. Kuzenim masrafı karşılayacağını söyledi amma mülk bulamadı. Ego üstelik çalıştığım yerden ödeme alacaktım ama firma ayyar imdi. Esenlik durumum gayet bereketli şu anda” diyerek konuştu.

Share: