Sürat uygulayıcı kocasını öldüren ve tahliye edilen Fatma Koç’a irfan yaptırıldı

Konya’da, kendisine şiddet uygulayan kocasını bıçaklayarak ölümüne illet olan ve önce duruşmada boşaltma edilen Fatma Çalıştırıcı’a, cinayetin işlendiği evde his yaptırıldı.

Olay, 4 Ev Salı haset Beyşehir’in eşkâl Hamidiye Mahallesi Yeşilyurt semtinde 40892 Numaralı Sokak’taki 2 kıvrım bağımsız lüp birinci katında yaşandı. İddiaya bakarak, evli ve 3 yavru annesi Fatma Koç (52); alkollü kendisine eve gelen, aylak olduğu öğrenilen ve namına ve çocuklarına sonsuz momentum uyguladığını öne sürdüğü eşi Mustafa Koç’u (48) bıçaklayarak öldürdü. Olayın arkası sıra tutuklanarak cezaevine gönderilen Fatma Belletici, 22 Haziran Çarşamba haset Seydişehir Ağır Sıklet Ceza Mahkemesinde tanıdık davanın evvel duruşmasında tutuklanmadan yargılanmak için boşaltma edildi. Tahliye edildikten sonradan bitmeme fail önem süreci çerçevesinde cinayetin işlendiği evde sezinleme yapıldı. İki eğik müstakil evde yapılan keşifte sanık Koç, fenomen haset yaşananları anlattı.

Sanık Belletici’un avukatı Şefika Doğan, Hamidiye Mahallesi’ndeki iki kıvrım habbe bir numara katında gerçekleştirilen sezinleme sonrasında açıklamada bulundu. Egemenlik sürecinin sürdüğünü belirten Doğan, “Keşif sürecinde da hem tanıklarımızın beyanları hem üstelik sanık beyanı makbuz. Bunun akabinde bir anlatım gelmesini bekliyoruz, sonra duruşmaya katılacağız. Bire Bir sonraki murafaa tarihi de muhtemelen oldu” ifadeleri kullandı.

Görülen ilk duruşmada boşaltma edilen Fatma Koç, kendisini mahkeme dışında muntazır kaynanasına ve yakınlarına detaylı süre sarılarak yaş dökmüş ve gittiği evinin uğrunda dahi çiçeklerle karşılanmıştı. – KONYA

Share: