Sultangazi’de ezgi halindeki kamyonet küle döndü

Sultangazi’birlikte seyir halindeki kamyonet küle döndü

İSTANBUL İstanbul’un Sultangazi ilçesinde ezgi halindeyken şappadak yanmaya başlayan pikap bir anda yalaz topuna döndü. Yoldan sabık beton mikserinden çekilen hortum ile söndürülmeye çalışılırken asfalta dökülen motorin tankı ise patlama tehlikesi nedeniyle paniğe sebep oldu.

Olay saat 14.00 sıralarında Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi Sakat Edirne asfaltı eğin otogar angajman yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Serkan Bilgiç yönetimindeki 34 FF 2156 plakalı pikap seyir halinde iken aracın madun kısmında kâin kablolardan tütün çıkmaya başladı. Sâdır dumanları fark fail sair sürücülerin uyardığı Bilgiç, serian aracını kenara çekerken özge sürücülerinde getirdikleri cuşuhuruş tüpleri ile engelleme edip söndürmeye çalıştılar. Ancak cuşuhuruş tüpleri yurt kalınca dumanların yerini bir anda alevler sardı. Kamyoneti ayırt fail tıpkı beton mikseri sürücü ise aracını kenara çekerek mikserin deposunda kâin akarsu ile alevleri söndürmeye çalıştı. Bilcümle müdahalelere rağmen pikap güdük sürede alev topuna döndü. İhbar üzerine görüngü hesabına çokça sayıda itfaiye aracı ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Bodur sürede fenomen namına vasıl itfaiye ekipleri yangına engelleme ederken polis güçleri ekipleri ise bölgede düzenlilik önlemleri aldı. Sâdır hararet sonucunda kamyonet tamamen yanarak hurda yığınına döndü.

“Arabanın şeş alev aldı”

Görüngü anını anlatan anahtar sürücüsü Serkan Bilgiç “İtfaiye aracının orada 3 buçuk metre mesafede ayrımsız açacak geldi yanıma. Esrar çıkıyor dedi. Kul aceleten gördüğünüz amacıyla aceleten kenara çektim trafiğe tıpkı iş ve takı olsun istemedim bir lahzada çeker çekmez baktım kim arabanın altı yalaz alıyor yangın tüplerimiz vardı çıkartıp söndürmeye çalıştık baktık olacak kabil değil yegâne akarsu tankeri durdu müzaheret sever bir abiydi dide hortumu uzattı ve caddeyi kapattı hortumla akarsu tuttu amma musanna olduğu üzere keçe alev almaya başladı ve önüne geçemedik sonraları itfaiyeyi aradık geldiler sonrada gördüğünüz üzere” dedi.

“Yoldan geçe fark edince arkalama ettik”

Yardıma koşan Hasan Çipo isimli yurttaş ise “Yoldan geçiyorduk fark ettik duran 4. araçlardan biriydim beton mikseri falan durdu coşkunluk tüpleri sağ olsunlar bir kaç pare yoldaş müdahale ettiler beton mikseri de sıradan su harcadı söndü sandık haddizatında cuşuhuruş tüpü birlikte vardı getirmedik bir ara söndü kapıları açtıktan sonraları alevmi aldı zira beton mikseri içeriye su tutuyordu bir anda adamda üzüldü gitti makine dedi ama gitmemişti Tanrı yardımcısı olsun arabası kullanılamaz ağıl geldi buradaki dizge de elinden geleni yaptı” dedi.

Yangın anı kamerada

Sâdır yangında alev kayran kamyonet kullanılamaz arkaç gelirken olay yadigâr ise kameraya yansıdı. Görüntülerde kamyonet alev alev yanarken motorin tankından sızan akaryakıtın yola ve yağmur kanallarına dökülmesi sonucunda mazgallardan alevlerin çıktığı, kamyonetin yandığını gören beton mikserinin sürücüsünün ise yangına müdahale ettiği peşi sıra ise olay namına gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile alevlerin söndürüldüğü görülüyor.

Share: