Süleymanpaşa ve Mamak ahi şehir oldu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ankara’nın arz şişman ilçelerinden biri olan Mamak Belediye Reisi Erek Köse ile “Kardeş Belediye” protokolü imzaladı.

İki başbuğ beyninde imzalanan tören düzeni ile Süleymanpaşa Belediyesi ve Mamak Belediyesi “Kardeş Uray” oldu. Protokole göre, belediyeler arasında özellikle tarım ve sosyal projeler koyulmak üzere birçok alanda işbirliği yapılacak, kuma proje ve icraat gerçekleştirilecek.

Tekirdağ’dan Ankara’ya kardeşlik köprüsü

Süleymanpaşa ve Mamak’ı kardeş kent haline getiren protokolü Mamak Belediyesine ziyarette bulunarak, burada planlı törende imzalayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ’dan Ankara’ya uzanan benzeri el birliği köprüsü kurduklarını dile getirdi ve atık imzaların seçkin iki şehrin vatandaşlarına iyi olması temennisinde bulundu. Mamak Belediye Reisi Garaz Köse bile Süleymanpaşa ile kardeş şehir olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek bağlanak ve kardeşlik mesajı verdi.

“İki ilçemize dahi okşayıcı olsun”

Protokol imza töreni sonrası açıklamada bulunan Başbuğ Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi namına Ankara Mamak Belediyesi ile ‘Kardeş Belediye’ protokolü imzaladık. Mamak Belediye Başkanımız Sayın Garaz Köse ile aykırı imzaladığımız protokolle, belediyelerimiz arasında ilkin ekincilik ve sosyal projeler gelmek amacıyla, birçok alanda işbirliği yapılması yönünde karar aldık. Seçme iki ilçemize birlikte körpe olsun” diye niteleyerek konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: