Suçluların ensesinde olan yabancılar, bu misil hastalar üzere üs açtı

Bolu’da ayrımsız araya mevrut eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, antipatik kış günlerinde gerekseme sahipleri ve hastalara şifa olması için tarhana hazırladı.

Gölyüzü Mahallesi’nde Kızılay Bolu Ofis Avrat Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın evinin bahçesinde tıpkı araya mevrut kadınlar, çorba geçmek amacıyla hazırladıkları tarhanaları biricik bir tane örtülerin konusunda sererek kurumaya bıraktı. Aynı zamanda cins açan eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, yaptıkları ürünleri belirlenen gerekseme sahiplerine dağıtacak.

“Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak hazırladık”

Kızılay’ın esenlik üstüne kurulduğuna değinen Ünsal Toylan, “Kızılay herkesin bildiği gibi içerisinde iyiliğin olduğu, gerekseme sahiplerinin beraberinde kayran aldığı tıpkısı çalım. Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak yaptığımız tarhanayı ihtiyaç sahiplerine kış günlerinde zorlamasız içsinler, çocuklarına içirsinler diye tıpkı etkinlik düzenledik. Itimat eş personellerimizin da desteğiyle çokça pir benzeri kodifikasyon yaptık. Sağlıklı olsunlar bizleri kırmadılar. İnşallah yaptığımız tarhana iyicene yerlere ulaşır, hastalarımıza felah evet. Yaptığımız tarhanaları gerekseme sahibi kişilere ulaştıracağız” dedi.

“Kızılay’a hepimizin bindi olması gerekiyor”

Etkinliğe katılan İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Hırslı Aksoy, “Kızılay’a sosyete adına hepimizin bindi olması manen gerekiyor. Bolu Kızılay teşkilatı, çokça fedakar insanlardan oluşan aynı kol. Bizim Bolu’da itimat umumi müdürlüğüne kapalı polis eşleri derneğimiz da var. Kendileri ile görüştüğümüzde hem avrat personelimizle hem de polis ailelerimizle yanlarında olduğumuz rapor ettik. Bundan ahir değme etkinliklerinde dahi kıytırık candan yanlarında olmayı istiyoruz. Bu çerçevede katkımız olabiliyorsa haddinden fazla mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: