Sorgun Belediyesi 642 bin 798 metrekare asfalt çalışması yaptı

Sorgun Belediye Reisi Mustafa Erkut Dikici, göreve başladığı günden bu yana 642 bin 798 metrekare asfalt yaptıklarını söyledi.

Dikici, gazetecilere, ilçe genelinde hem altyapı hem üstyapı çalışmalarını senkronik yürüterek ihtiyaca yönelik hizmetler verdiklerini belirtti.

Altyapıda olduğu kadar üstyapıda birlikte oylumlu yatırımlar yaptıklarını anlatan Fellah, “Sorgun’un 14 mahallesinin tamamında konforlu ve tehlikesiz benzeri ulaşım imkanı icat etmek üzere belirlenen plan doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sürekli gelişen ve genişleyen ilçemizde bir nice mahallede imara akıllıca öğün açım ve kullanılmamış yol imal çalışmalarımız bitmeme etmektedir. İlçenin yer kebir enfrastrüktür sorununu çözüme kavuşturduk.” dedi.

Rençper, bu sene Karşıyaka, Aydınlıkevler, Güzelyurt, Bedirbaba, Yazlak, Bahçelievler, Öz, Agahefendi, Yeşilöz, Ahmetefendi, Osmançavuş mahallelerinde koskocaman sefer çalışmaları ve asfalt serimi yaptıklarını rapor ederek, “İçerisinde bulunduğumuz hava ve abuhava şartlarına baktığımızda asfalt serimi için sunu makul antlaşma dilimi olan yaz dönemini çok eli nimetli geçiriyoruz. Ekiplerimiz, erişim noktasında değme olumsuzluğa boğaz azaltmak üzere muttasıl demeden çalışıyor. Bizler birlikte çalışmaları adım adım strateji ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: