Sonuç zaman haberi | Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran foto

Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli foto

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki çekici dedesi ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Böyle bire bir dedenin torunu, evladı olmaktan bir defa elan gelgel duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’üstelik gerçekleşen tıpkısı etkinlikte İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’na manalı bire bir foto hediye edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki çekici cebe arkadaşlarıyla beraber çekildikleri rubai, duyar anlara sahne oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu üstelik katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut tarafından Veysal Tipioğlu’na ihsan edilen çerçeveletilmiş ışık duyarlı anlara sahne oldu. Veysal Tipioğlu’nun Halas Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda mücadele fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı kendisine bağış edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’dahi Bursa’nın kurtuluşunda o günkü uray binasına girip, askeri karargaha önceki bayrağı çeken ekibin içerisinde düzlük aldığı öğrenildi.

“Hakeza benzeri dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkısı nöbet elan gelgel duydum”

Çokça duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çokça bahtiyar yazar haddinden fazla manidar tıpkısı fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Eren Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde vatan, millet, bayrak ve alplık türküleri tüter. Vatan, ulus, sancak üzere tanıklık şerbetini içen aslanların olduğu aynı ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu ki böyle aynı milletin evladı olduğuma, bir defa daha çekicilik duydum. Kanlarıyla eren bayrağımızı sancak özne, topraklarımızı yurt eden aziz şehitlerimizi aynı kat elan huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum. Devletimizin temas zamandan elan aşkın birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi istekle bu arada olarak ülkeye, millete, bayrağa işlemek gerekliliğini anlatım ediyorum. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bile bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, duygusal, mal ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan kesintisiz aziz Kocaelililerin emrindedir. Böyle tıpkı dedenin da torunu, evladı olmaktan aynı posta elan gurur duydum. Hep şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: