Son dakika haberleri! Şehitkamil’de sıkıntılı gelirli ailelere besin yardımı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde Teşrinievvel kocaoğlan içerisinde 2 bin 500 mikro gelirli aileye gıda yardımında bulundu. Şehitkamil Belediyesi ekiplerinin, vatandaşların evlerine giderek, kapıda teslim ettiği yardımlar aileleri mutlu etti.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Azık Bankası, Ilk Teşrin ayı içerisinde birlikte azık yardımında bulundu. İlçe genelinde değişik noktalarda kâin sıkı gelirli ailelere ulaştırılan azık arkalama kolisi içerisinde: ebebulguru, makarna, yağ, şeker ve yasmık bulunuyor. Ailelerin evlerine gidilerek kapıda tasdik edilen yardımlar, aileleri memnun ve bahtiyar etti. Aileler, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkürname ettiler.

Yardımlar şahsen kapıda tasdik ediliyor

Şehitkamil Belediyesinin Gıda Bankası vasıtasıyla yaptığı yardımlara ilgili açıklamada kâin Nurtepe Mahalle Muhtarı Ahmet Zer, “Şehitkamil Belediyemiz, lazım 3 ayda benzeri, gerek 2 ayda ayrımsız gerekse dahi gelişigüzel kamer tutmak amacıyla ailelerin gerekseme durumlarına bakarak besin yardımını yapıyor. Kestirmece tıpkısı haftadan beri da mahallemizde kâin yetersiz gelirli ailelerimize bu yardımlar ulaştırılıyor. Ekipler, ailelerin yardımlarını şahsen evlerine getirerek, kapıda doğrulama ediyor. Ailelerimiz dahi yapılan bu yardımlardan haddinden fazla memnunlar. Muhtarlık adına bizler birlikte bu durumdan sonuç evre memnunuz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine yapmış oldukları yardımlardan hava haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

“Yardımlar ailelerimizi fazlasıyla bahtiyar ediyor”

Hasırcıoğlu Mahalle Muhtarı Büyük Çelik ise, “Muhtarlık olarak belirttiğimiz ailelere, Şehitkamil Belediyemiz aracılığıyla başvurudan sonraları karı ziyareti yapılıyor. Elan bilahare durumlarına göre, mahiye, 2 mahiye veya 3 aylık periyotlar halinde besin yardımı desteğinde bulunuluyor. Genelde üstelik sakat, buğulanmış, bakıma kadın, kimsesiz daraç gelirli vatandaşlara bu yardımlar ulaştırılıyor. Şu an itibariyle birlikte mahallemizde kâin ailelerimize ekiplerimiz gelerek, yardımları kapıda teyit ediyor. Bu konuşu kriz çerçevesinde, Şehitkamil Belediyemizin yapmış oldukları bu yardımlar, ailelerimizi ziyadesiyle bahtiyar ediyor. Hasırcıoğlu Mahalle Muhtarı olarak, Şehitkamil Belediyemizin yapmış oldukları yardımlardan periferi şahsım ve ailelerimiz hesabına Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – GAZİANTEP

Share: