Son dakika haberi: KÖMÜRDER’den Amasra’daki eroin kazasına ilgilendiren açıklama

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) Başkanı Hasan Hüseyin Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ilgili eroin ocağındaki patlamadan bilahare gösterilen alışılmadık seferberlik ve çabaya dernek adına gelişigüzel soy katkıyı sunmaya bitmeme edeceklerini bildirdi.

Erdoğan, yazılı açıklamasında maden ocağında meydana mevrut kazanın camiayı derinden üzdüğünü aktardı.

Kazada hayatını kaybeden madencilerin ailelerine kelle sağlığı, yaralılara birlikte ivedi şifalar dileyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“KÖMÜRDER olarak olayın önce anından itibaren Amasra’ya anbean, kontrol kurtarma çalışmaları için gösterilen yabansı seferberlik ve çabaya tığ birlikte elimizden gelen mecmu katkıyı sunduk. Kazanın önceki anından itibaren arama ve istirdat dahil değme makule faaliyet devletin hep kurumları eliyle koordineli bir şekilde titizlikle yürütülmüştür. Yer illerden tahlisiye ekipleri berkitme amaçlı fenomen hesabına mevrut ve çalışmalara bindi olmuştur. Biz üstelik halen görüngü durumunda olup lazım seçme nev çalışmayı yakından takip etmekte ve ihtiyaç duyulan rastgele çeşit desteği sunmaktayız. Böyle bire bir kazanın bir daha yaşanmaması bildirme büyük temennimiz.”

Share: