Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 lira fiyatıyla tezgahların gözdesi

Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 teklik fiyatıyla tezgahların gözdesi

SİNOP Balıkçılığın muhteşem merkezlerinden Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 teklik fiyatıyla tezgahların gözdesi namına yerini alıyor.

Zaman başından itibaren bereketli miktarda avlanan palamudun arkası sıra hamsi dahi tezgahları süslemeye başladı. Karadenizlinin vazgeçilmez lezzeti hamsi, Sinop’ta 25 TL’den satılıyor. Hamsi kabul etmek amacıyla balıkçıya mevrut Vukuf Akan, “Haddinden Fazla iyice ve canlı, yakında hamsi ızgara yapmıştım maydanoz ve soğanla gelişigüzel haddinden fazla içimli oluyor. Düz kişilere de öneririm ki, balık şu anda yağlandığı için ızgaraya geliyor, maydanoz ve soğanla gelişigüzel çokça içimli şekilde yiyebilirler. Fiyatı dahi normal bence, etin kilosunun yanı sıra hamsi 25 TL’ye çokça akıllıca tıpkı fiyatta” diye konuştu. Özkan Aynacı ise, “Fiyatı 25 TL, bu ayda gayet akla yatkın. Güzeşte hafta almıştım esasen, tadı çok güzelce. Yağlanma başladı, mangalda de peki imdi. Ego 2 kilogram aldım, 50 TL ödedim” dedi.

Balıkçı Erdoğan Doğan, “Denizlerde hamsi şu anda beş altı çıkıyor, az buçuk irili ufaklı. Akliman tarafında açıkta var hamsi, ama beş altı birkaç geliyor. Göründüğü kabilinden hamsi namevcut, amma lezzeti pir tavası buğulaması evire çevire oluyor” ifadelerini kullandı.

Share: