Sındırgı’da yaz tatili ayrıntılar amacıyla sevinçli arkaç geldi

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 2004 yılından bu yana sürdürülen 40 çocuğun katılımı ile başlayan yaz kursları 2022 yılında 2 bin çocuğa ulaştı.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde öğrencilerin yaz tatilini daha iyi değerlendirmeleri üzere Sındırgı Belediyesi vasıtasıyla başlatılan yaz kursları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin üstelik desteği ile 2000 çocuğa ulaştı. Herhangi Bir yıl mütezayit arzu ile alay malay kollar yaz aylarını spor ve değerler eğitimi kursları ile değerlendiriyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı Belediyesi, Sındırgı Kaymakamlığı, Cahillik ve Spor Hizmetleri kaymakamlık müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Müftülük işbirliğiyle Değerler Eğitimi Yaz kurslarında çocuklar sporla eğleniyor, değerlerini öğreniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla kurulan portatif yüzme havuzunda yüzme kursu verilirken, Atatürk Stadyumu ve Deneyimsizlik Merkezinde futbol, voleybol, basket, badminton, tenis, idman vb. kurslarla çocuklara spor eğimi veriliyor. Fotoğraf, ebru, zeka oyunları kabilinden kursların birlikte halk sanatları kursları ile umum becerileri artarken, Kur’ an öğretimiyle beraber, İman, Siyer (Sefir Efendimizin Hayatı), İlmihal, Adabı Muaşeret kadar derslerin verileceği kaydedildi. Derslerde dini bilgilerin yanında büyüklere tevakki etmek, kul hakkı, yandaki hakkı kabil konularda birlikte yetişek ile ahlaklı ve vatanına sınırlı efrat yetiştirilmesi hedefleniyor.

Kurslara irade seçkin geçen bölüm artıyor. Öğrencilere dalan desteği da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla veriliyor.

Kurslara katılan öğrenci Nihal Çelebi “Uçan Top ve yüzme kurslarına gidiyorum. Temmuzun başında kurslarımız başladı. Ben de esasen beri kurslara katılıyorum gidiyorum. Bugün üstelik biçim dağıtımımız oldu. Öğretmenlerime, uray başkanıma bunun amacıyla teşekkürname ediyorum. ” şeklinde konuşurken Hüseyin ise “Kuran kursuna gidiyorum. Çokça eğleniyorum. Eğlenirken dahi öğreniyorum. Orada dualar ve fellah kelimelerini öğreniyorum. Peygamberimizin hayatını öğreniyorum. Kuran kursundan başka de yüzme kursunda da yüzme öğreniyorum. Bize verdikleri bu formaları verdiği üzere uray başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çocukların meşgul dolu bire bir yaz geçirerek öğrenmelerini sporla buluşmalarını nail olmak namına cemi kurumların imkanlarını seferber ettiklerini belirten kaza kaymakamı Galibiyet Oktay “Yaz spor okullarımızda çocuklarımızla buluştuk. Kaymakamlığımızın, Belediyemizin, Büyükşehir Belediyemizin, Deneyimsizlik Spor İlçe Müdürlüğümüzün, Milli Terbiye Müdürlüğümüzün ve Müftülüğümüzün koordinesinde bu yıl bini aşkın çocuğumuzla beraber spor okullarımızda mecmu 10 branşta ve değişik gruplarda spor okullarında çocuklarımızla benzeri araya geldik. Fiziki anlamda çocuklarımızın gelişmesini önemsiyoruz. bu bakımdan ilçedeki imkanlarımızı seferber ederek kamu kurumlarımızın dahi katılımıyla bu arada çocuklarımızla mahmul meşbu tıpkı yaz geçirmelerini heveslendirme ediyoruz. Uğraşıyoruz. Bugün belediyemiz üstelik bu programa katıldılar. Onları ödüllendirdik, formalar ihsan ettik. ve bu programlarımızı inşallah yaz boyunca hem müftülük namına üstelik camilerimizdeki öğrencilerimizle Kuran kursunda de öğrencilerimizle beraber burada birçok dalda söz gelişi yüzme kabil ayrımsız çokça branşta üstelik hocalarımızın birlikte takviyesiyle bu arada çocuklarımızı inşallah geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Ekol başarılarının yanı sıra kendilerini disipline gelmek adına sportif kendisine dahi fiziksel gelişimleri süresince sporun çok şanlı olduğunu biliyoruz ve bu bakımdan parçalanmamış kurumların seferberliğinde Çocuklarımızı daha ötede daha gani noktalara emmek namına mücahede veriyoruz. Ego emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum. Alelhusus velilerimize çocuklarını bu spor alanlarına yönlendirdikleri amacıyla birlikte heveslendirme ettikleri amacıyla da ayrıca teşekkürname ediyorum” dedi.

Gelecek nesillere adamakıllı tıpkı kaymakamlık bırakmanın yanısıra, eğitimlerine ve ahlaklı efrat yerine yetişmelerine ve yeteneklerini keşfetmelerini sağladıklarını belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Bunaltıcı “Sındırgımızda 2004 yılında Belediyemiz kendisine başladığımız yaz okulu faaliyetleri yıllar boyunca on paralık aksamadan bitmeme ediyor. Yeri geldi 1300 öğrencilere büyüklüğünde çıktık. Bu yıl üstelik cümle 1071 sunum mukayyet öğrencimiz var. Bugün 11 ayrı branşta çocuklarımız hem spor yapıyorlar Hem da Milli Eğitimle bu arada Müftülükle beraber değerler eğitimini öğreniyorlar. Yani çocuğumuzun hele yaz eskiden yersiz zamanını değerlendirebileceği haddinden fazla hususi bir kapsam bu. Sındırgı’de Cengiz Ünder kabilinden milli futbolcularımız bu yaz okulundan yetiştiler. Aynı zamanda Kutsal Güreşçi, Mehmet Şanlı Kılbaz kadar elan ilkin Kırkpınar Başpehlivanlarının izinden giden Semiz güreş takımımız üstelik şu an bile başarılarının üzerine muvaffakiyet ekliyorlar. Yani Sındırgı’mızda basketbol, yüzme, güreş, yağlı güreş, tenis, ata binme ve değerler eğitimi farklı alanlarda suret, konuşma, her bir alandaki bu yaz etkinlikleri doğrusu toplum marifetiyle, veliler tarafından ve öğrenciler tarafından haddinden fazla akseptans görüyor. 5-6 yaştan 17-18 yaşına kadar olan alandaki evvel orta ve lise çocukları burada eğitime tabii tutuluyor. Hem kaymakamlığımız hem belediye hem kamu sair kurumlar gerçekten tam bir uyum içerisinde ve bu sene da Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Yücel Yılmaz’ın de dalan desteğiyle beraber bile bütün aynı düz yakalandı. Yenilenen Atatürk stadyumu yüzme havuzu bağlı spor salonu ve güreş alanları bu etkinliklerin hepsine kucak açıyor. 2 kamer süresince Sındırgı’da yani ekol on paralık bitmedi, eğitim bütün devam ediyor. Yaz okulu Sındırgı’ya çok şeyler kazandırıyor” dedi. – BALIKESİRShare: