“Simitçi Erkan”dan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı

Kocaeli’de düğürcük satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan, Diyarbakır ve Mardin’da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı yaptı.

Daha önceki birçok müzaheret kampanyası düzenleyen ve “Simitçi Erkan” yerine maruf Ayhan, sattığı simitlerden elde ettiği ateşçi ve hayırseverlerden topladığı bağışlarla Diyarbakır ve Mardin’deki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına 850 çift başmak desteği sundu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Kızıltepe ilçesinde rustik mahallelerde sunduğu bindi ile çocukların yüzünü güldüren Ayhan, tahminî 1500 çift ayakkabıyı elan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Ayhan, gazetecilere, dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde yurt eylemi özne Diyarbakır annelerine gerçekleştirdiği ziyaretin peşi sıra bölgede yardım çalışmalarına başladığını söyledi.

Hayırseverlerin dahi destekleriyle yaptığı yardımlarla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdüğünü belirten Ayhan, “Kazandığım paranın büyük bölümünü yetim, gariban ve gerekseme sahibi ailelerle paylaşıyorum. Ayrıntılı süredir Suriye’nin tahril köylerindeydim, müzaheret çalışması yapıyordum. 1,5 ay önceki Kocaeli’ye döndüm. Bu kez birlikte sattığım düğürcük paralarıyla Güneydoğu’da okula revan dallar için onlarca çift başmak aldım. Hayırseverlerden mevrut yardımlarla yüzlerce ayakkabımız oldu. Bu sayede yüzlerin gülmesine açar olduk. Ulama sunanlardan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: