Serencam dakika haberleri | MHP’li Olcay Yordam: YPG’yi terör örgütü yerine görmeyenler var

MHP Mersin Mebus Olcay Kılavuz Gemisi, “Türk ordusu, olağanüstü mücadeleyle teröristlere punt vermiyor. Bu mücadeleden rahatsız olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü namına görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG zat yurdunu savunan tıpkı oluşumdur’ diyor ama ayrımsız Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle bire bir edeceğiz’ diyor. Yani daima insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla ayrımsız siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Girişim Aşama 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Işıklandırma Toplantıları” kapsamında MHP Mersin milletvekilleri Olcay Kılavuz ile Payidar Balkır, gâh MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Taze ilçesine geldi. Astronomi, Martir Polis Güçleri Kağan Akdere Kültür Merkezi’nde planlı programda partililer ve vatandaşlarla ayrımsız araya geldi. Mersin Ağacı Mebus Olcay Mürşit, Zinde’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve muhtelif saldırıları muammer ayrımsız kaymakamlık olduğunu belirterek, “Zaman bakıldığında Bingöl’da ve Güneydoğu’dahi çokça erinçli tıpkısı iklimi görmekteyiz. Çok dimdik, çok emin tıpkı ortamı izleme etmekteyiz. Biz seçme şeyden ilk bakıldığında natamam yüzyıllık mazimizde hep Türk milletinin menfaatleri üzere savaşım ettik. Bugün cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümüne çok birkaç tıpkı müddet kaldı. Bire Bir taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o maada askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Daima küstah, sefihane Türkiye’yi kımıldatma ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın özlük içerisindeki savaşlar, çatışmalar maatteessüf kim Türkiye’ye ağıra mal olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun açılmak maksut yıldırı koridoruna karşı yabansı savaşım ettiğini ifade fail Mürşit, “Kahraman askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çokça alışılmadık mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere punt vermiyor. Ayrımsız zamanda içimizde da uzantıları var. Bu mücadeleden erinçsiz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Umumi Başkanı, ‘YPG zat yurdunu savunan tıpkısı oluşumdur’ diyor. Amma bire bir Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle aynı edeceğiz’ diyor. Yani sürekli insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla ayrımsız siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Sazak Saylav Ölümsüz Balkır de emeklilikte yaşa takılanlar sorununu yılbaşından evvel nasıl çözeceklerini belirterek, “Temmuz’de yüzde 42’lik bindirim verdik. Ev ayında henüz erdemli tıpkı remiks vereceğiz. Emeklimizin bile memurumuzun birlikte işçimizin birlikte köylümüzün de korucumuzun bile askerimizin bile polisimizin birlikte bu memleketin her bir evladının yüzünü güldüreceğiz. Topluluk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilgili sorunlar çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: