SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Özhaseki, Mersin’de partililere seslendi Açıklaması

DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’da sorunları aşacak kadronun ve iradenin SELIM Parti’üstelik olduğunu söyledi.

Özhaseki, partisinin Mersin Ağacı İl Başkanlığını görüşme etti, İl Başkanı Koskocaman Ercik ile görüştü.

Görüşmesinin ardından partililere seslenme fail Özhaseki, DÜRÜST Öğür’nin tarihe, medeniyete ve millete cebin sorumluluğu olan aynı öğür olduğunu belirtti. Özhaseki, Cumhuriyet Altını tarihinin sunu fazla yatırımının SELIM Öğür hükümetleri döneminde gerçekleştiğini, Türkiye’nin enerji, ulaştırma, afiyet ve savunma sanayisi alanlarında geliştiğini vurguladı.

Ekonomideki gelişmelere değinen Özhaseki, “Iktisat haddinden fazla konuşuluyor, makul. Mesail elbette var. Bunları aşacak ekip ve buyruk bizde var. Hiç kimsenin endişesi olmasın.” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi ve milleti külah ettiğini anlatım eden Özhaseki, şöyle devam etti:

“Bir Zaman sıkı dışına sâdır cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız orada randevu ahzetmek için aylarca beklerler bilahare bile bir ışık karesi verebilmek amacıyla üstelik bir derinti cidal içerisinde olurlardı. Kimi Zaman de gidip bizi temaşa edenlerin o çizik tavrı hepimizin içini yakardı. Şimdi Cumhur Reisi’mızla görüşmek üzere hepsi sırada bekliyorlar. Tanrı’a hamdolsun gidiyor, bu milletin onurunu sağlıklı ayakta temsil ediyor. Bu bizim üzere başlı başına tıpkı haysiyet vesilesidir.”

Özhaseki, ülkenin tafsilatlı yıllar vasilik rejimine maruz kaldığını, bu yapının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “toprağa gömüldüğünü” dile getirdi.

Anadolu’nun herhangi bir ahit mazlumların sığındığı tıpkı coğrafya olduğunu nâkil Özhaseki, “Cenabıhak’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyor. Gittikçe de büyüyoruz. Düşmanlara imtina etmek salıyoruz, içerideki yâran dahi atılganlık duyuyor.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Özhaseki, ülkenin güvenliği amacıyla yıldırı örgütleriyle uğraş ettiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Tığ bu mücadeleleri verirken tabii kim muhalefetten bindi beklemiyoruz ama en azından evcil, milli olmalarını beklemek hakkımız. Suriye’birlikte bu milletin güvenliği amacıyla aynı faaliyetler yaptığımızda ‘Evet gidin orada bu milletin güvenliğini sağlayın.’ demelerini bekliyoruz. Akdeniz’bile haklarımızı ararken arz azından arkamızda durmalarını bekliyoruz. Amma heyhat nerede? Hele temel ihtilaf, Deniz Baykal’dan sonraları benzeri ayrıksı yere doğru evrildi. Bahir Baykal’a ömrümde on paralık fikir vermiş ayrımsız kayırıcı değilim, sempatiyle dahi bakmadım amma yerel, milli benzeri adamdı. Onu hangi ant kim FETÖ operasyonuyla indirdiler, namına Eksiksizlik Bey’i getirdiler. Rastgele şeye uygun ayrımsız âdem geldi ortaya.”

“Yedili benzemezler tıpkı araya geldi”

Muhalefeti eleştiren Özhaseki, şunları söyledi:

“Temas yaptıklarına dikkat edin, iki esas stratejileri var. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin, ne olursa olsun, isterse batsın, büyüklük cesim değil’ ve ‘DOĞRU Tümen gitsin, hangi olursa olsun.’ Onun içindir kim yedili benzemezler tıpkısı araya geldi. Bu yedili takım ömürlerinde birbirlerini sokakta görseler selam vermezler. Eşlerini alıp aynı devir akşam birbirlerine öz içmeye gitmemişlerdir. Bunların hiçbir acun görüşü birbirine benzemez. Sonunda inançları dahi çoğu ahit birbirleriyle tezat teşkil ölçü. Kazançlı konulardaki görüşleri, içtimai olaylara bakışları birbirine antagonizma yapılanma değer. Bunlar ayrımsız araya geldiler, 37-38 misil buluştular. Bulabildikleri yegâne kelam ‘Güçlendirilmiş mebus sistemi uygulayacağız.’ Bunun Türkçesini ego size söyleyeyim, ‘Tığ yedili koalisyon dayamak istiyoruz’ diyorlar. Biz düet, üçlü koalisyonlardan neler çekildiğini gani biliyoruz. O günlerde hangi sıkıntılar yaşandığını, kavgalar edildiğini, ortalama ömürlerinin aynı sene olduğunu haddinden fazla gani biliyoruz. Siz elan masada otururken ‘Kim sağda, kim beyninde oturacak?’ diye niteleyerek tartışıyorsunuz. İnsanlar derinti amacıyla girdiklerinde ‘Kim önden girecek, arkadan çıkacak?’ diye niteleyerek ayrımsız ay boyunca tartıştınız. Türkiye’nin devasa meseleleri karşısında Tanrı agâh kaç yüz sene tartışırsınız. Oradan aşındırmak menüleri daha çok iptila edilir kuzuluk geldi. Böyle benzeri grubun tehlikesinden Türkiye’yi Allah korusun. Ego becermek üzere hep benzeri kadro olduklarına inanıyorum.”

Muhalefetin biber dolması ve algıya başvurduğunu dile getiren Özhaseki, “Çalışmıyorlar amma çalışıyormuş kadar tebarüz etmek istiyorlar. Doğru değiller amma dürüstmüş üzere dümen yapıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin takanak operasyonları amacıyla ayırmış olduğu, geçen yıl ödedikleri kıymet 849 milyon teklik. Toplumsal konutlar üzere 12 milyon, İstanbul’a hareket geliyor, tedarik amacıyla ayrılan para 495 milyon ama algı operasyonları amacıyla ayrılan ve harcanan dünyalık 849 milyon liralık. ‘Beni hakikat, etkili gösterin. Ego esasen gidiyorum kayak yapıyorum amma siz beni hisse senedi başında gibi gösterin. Ben şortla geziyorum, denize kısaltmak, dinlence tahsis etmek bana yakışıyor ama siz gene birlikte beni çalışıyor kabilinden gösterin. Ben İngiliz büyükelçisiyle aşındırmak yerim amma siz beni karla savaş ediyor gibi gösterin. Başkaca beni büyükşehir kesmez reisicumhur adayı üzere gösterin’ diyerek dökülüyor bu nukut. Buna biz şaşırıyor muyuz? Faydalı.” şeklinde konuştu.

YANLIŞSIZ Parti’li Mehmet Özhaseki, herhangi bir belediyenin sedir çalışmalarına destek verdiklerini bel ederek “Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı benim. Bütün belediyelerimize diyoruz ki ‘İster CHP’dahi, icap ayrıksı partilerde olsun meclise bir icazet geldiğinde doğruysa, haklıysa, milletin menfaatineyse olur deyin, asla itiraz etmeyin.’ İstanbul ve Ankara’üstelik meclise gelen tekliflerin ortalama yüzdelik 98’ine ‘tamam’ demişiz. ‘Hayır’ dediklerimiz yemeden içmeden yeşil alana bir şey koymaya kalkıyorlar yahut kusurlu şeyler getiriyorlar, ‘Olmaz, ona cevaz vermeyiz.’ diyoruz. Onun dışında hepsine ‘Evet’ diyoruz. Mecliste bulundukları bütçeden daha fazla parayı Ankara gönderiyor bunlara. Bazı Bazı iki katına mümasil gönderiyor. Elbette önünüzü kesiyoruz sizin? Bunların hareket yapmaya niyeti, hisse senedi etme becerisi yok ki. Ama tıpkı şeyi itiraf ediyorum bunlar sunturlu statü yapıyorlar. Milletin ihtiyacı o zaten. Bolca yontu yapıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“Reisicumhur’mızı Allah’ın izniyle tığ birlikte yalnız bırakmayacağız”

Türkiye’üstelik 2023’üstelik yapılacak seçimlerin büyük olduğunu vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bu milletin müseccel düşmanları, FETÖ’sünden PKK’sına oklarını kime çevirdiler? Cumhur Reisi’mıza çevirdiler. Kime dua ediyorlar? Altılı masaya dua ediyorlar. Sıkıntılı dışında, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde, Amerika’birlikte Biden karışma görünmek için oklarını kime çevirdiler? Cumhur Reisi’mıza. Onların kâffesi üstelik oklarını ona çevirmiş vaziyetteler. Mecliste bu kavim bizi seçti diyerek gelen ama tıpkı devir olsun evcil ve milli olamayan mugayeret oklarını Reisicumhur’mıza çevirdi. Bunca olumsuzluğun ve birçok kötünün bire bir araya gelerek oklarını çevirmiş olduğu Cumhurbaşkanı’mızı Tanrı’ın izniyle biz de yalnız bırakmayacağız. Sonuna kadar beraberinde yürümeye devam edeceğiz.”

AK Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, programının ardından Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak’ı musahabe etti.

Özhaseki’ye ziyaretlerinde DOĞRU Fırka Mersin milletvekilleri Mürtefi Halk Ötede, Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmayan de haremlik etti.Share: