SELIM Parti’li Karahocagil: “Meclis, CHP’nin geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir”

AK Fırka Amasya Saylav Mustafa Levent Karahocagil, “Divan, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin dideban, vesayetçi zihniyetiyle yüzleşme, geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir.” dedi.

Karahocagil, Divan’te düzenlediği matbuat toplantısında CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü ile ilişik açıklamalarına ilişik değerlendirmeler yaptı.

CHP’nin 28 Şubat sürecindeki tutumunu anlatan Karahocagil, “Yahu ikna odalarının mimarlarını, kendi sıralarınızdan icra vekili fail siz değil miydiniz? Biz çözmeye çalışırken engel olan, köstek olan siz değil miydiniz? Bugün yapılan cife tıpkı ikiyüzlülüktür, siyasal şovdan öte ayrımsız madde değildir. Sedir, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin dideban, vesayetçi zihniyetiyle yüzleşme, geçmişin günahlarını affettirme yeri değildir. Haddinden Fazla şükür kim erk olmamız ile alay malay o eyyam geride kaldı ancak neymiş o feraset gençlerimize bu zulmü yapmamış kabilinden gençlerimizin umutlarını, hayallerini mahvetmemiş kabil başörtüsü meselesini ortaya atıp, güya yıpranmamış öneri getiriyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Share: