Selçuklu’da asfalt çalışmaları muttasıl sürüyor

Konya’nın eşkal Selçuki İlçesi Belediyesi Bili İşleri ekipleri ilçenin değişik noktalarında asfalt çalışmalarına meydanlık vermeden devam ediyor.

Selçuki Belediyesi kaymakamlık genelinde yürüttüğü örnek enfrastrüktür çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede sürdürülen sıcak asfalt çalışmalarında Selahaddin Eyyubi Mahallesi Baharistan Caddesi ve Fuar Sokak’ta 720 metre uzunluğunda 8 bin 34 metrekare alanda bin 650 ton ısıdam asfalt çalışması tamamlandı. Selçuki Belediyesi Fen İşleri ekiplerince ayrımsız icraat doğrultusunda değişik biçim ve dış mahallelerde hem asfalt yenileme hem dahi kullanılmamış asfalt çalışmaları yürütülüyor. Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Tüm mahallelerde benzeri kalitede bakım reprodüksiyon gayretiyle çalışmalara bitmeme ettiklerini rapor eden Başbuğ Pekyatırmacı, “Selahaddin Eyyubi Mahallesinde Baharistan Caddesindeki çalışmaları yerinde inceliyoruz. Gelişigüzel sene olduğu kabilinden bu yıl de asfalt ekiplerimiz zaman esasen itibaren çokça hızlı bir şekilde çalışmalarına başladılar. Günce 2 bin titrem civarında asfalt serimi yapıyoruz. Şu anda bire bir anda merkezdeki üç mahallemizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Toplamda almanak 200 bin titrem asfalt hedefimiz var. Şu anda 110 bin titrem civarında asfaltı sermiş durumdayız. İnşallah mevsim sonuna kadar 200 bin titrem asfalt serimini birlikte tamamlayacağız. Mahallelerimizde hem alt yapısı yeni bütün olan yollarda bu çalışmaları bitmeme ettiriyoruz, hem de henüz ilk asfalt yığılmış fakat enfrastrüktür çalışmalarından dünya sefer kalitesi yenilgi olan bölgelerde mevcut asfaltı kaldırarak tamamen asfaltı restorasyon şeklinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu icraat esnasında kebir tıpkısı kapı de şu; tığ kaldırdığımız asfaltı izansız dönüşümde kullanarak toplamdaki döktüğümüz asfaltın % 7’sini gabi dönüşümden elde ediyoruz. Bu çok yüce zira hep istimal hususunda ve asfalt çoğaltma noktasında idraksiz dönüşümden çok tehlikeli tıpkı katkıyı, haddinden fazla ağırbaşlı bire bir hesaplı katkıyı dahi belediyemizin bütçesine sunmuş oluyoruz. Bu noktada bu çalışmalarda çalışma sarf fail tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. İnşallah ilçemizde, yekpare mahallelerimizde altyapısı tüm olan yollarda yenilenmemiş ve asfalt kalitesini yükseltilmemiş hiçbir yolumuz, tek sokağımız kalmayacak. Bu noktada çalışmalarımızı en acul şekilde sürdürüyoruz” dedi. – KONYA

Share: