Saylav Mehmet Mehabetli Çelebi: Yoluma SELIM Parti’de devam edeceğim

BAĞIMSIZ İzmir Milletvekili Mehmet Mualla Çelebi, “Kimsesizlerin kimsesi cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk milletinin sesi yerine yoluma Topluluk İttifakı çatısı altında AK Parti’de bitmeme edeceğim” dedi.

CHP’den 2018 yılında mebus seçilen ve 2021’de çekilme ederek Ülke Partisi’ne katılan Mehmet Mehabetli Çelebi, gücük ay ayında partisinden istifa ettiğini duyurdu. Çelebi, zaman Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, YANLIŞSIZ Parti’ye iltihak kararı aldığını belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin arlı ellerinde yetişen çeri kökenli bire bir milletvekili adına kez haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Havadan tarafım. PKK-Öcalan severlerin yavuz görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez! Yurt ve budun bütünlüğümüzü, FETÖ, PKK yıldırı örgütleriyle kararlı mücadeleyi, milli konuları (Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sanki Genosit, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışımın gereği kendisine; kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk’ün askeri, Türk milletinin sesi yerine yoluma Halk İttifakı çatısı altında SELIM Parti’de bitmeme edeceğim” dedi.

Kurulan eskimemiş dünya düzeninde Türkiye’nin bölgedeki kaime mücadelesinin akamete uğramadan bitmeme etmesi gerektiğini kaydeden Çelebi, “Davet ederek şahsımı onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler boşaltmak için bugüne kadar olduğu üzere çıktı birlikte çok çalışmaya bitmeme edeceğim. Alelhusus yiğit düzenlilik güçlerimizin, martir aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım” açıklamasında bulundu.

Share: