Saylav Güç Subaşı’dan Yunanistan Başbakanı’na pusula

DÜRÜST Fırka Balıkesir Milletvekili Çetince Subaşı, Nem’in kurtuluşunun 100. yılında, Yunanistan’ın Türkiye’ye müteveccih tacizleri hakkında açıklama yaparak, yazdığı mektubu postane aracılığıyla Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e gönderdi.

Mebus Subaşı mektubunda, “Şimdilerde kulağımıza bazen hadsiz istihbarat gelmektedir. Bu açıklamalar göstermektedir ki düşman ya birilerin maşası kalkışmak hevesindedir veya tarihten ibret almamış durumdadır. Eğer 100 sene önceki kıç bastığımız bu topraklardan arkasına bakmadan kaçanlar, birilerinin maşası durumunda ise biz bırakın maşayı, o maşayı markajcı eli kesmesini dolgunca biliriz” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Tümen Balıkesir Mebus Yavuz Subaşı, Nem’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı törenlerine katıldıktan sonra Nem Postanesi’ne giderek, Yunanistan Başkanı Kiriakos Miçotakis’e mektup gönderdi. Postane uğrunda izah özne Subaşı, “Şimdilerde kulağımıza ara sıra hadsiz istihbarat gelmektedir. Bu açıklamalar göstermektedir ki antagonist ya birilerin maşası başlamak hevesindedir veya tarihten ibret almamış durumdadır. Eğer, 100 sene ilk kıç bastığımız bu topraklardan arkasına bakmadan kaçanlar, birilerinin maşası yerinde ise biz bırakın maşayı, o maşayı markajcı eli kesmesini ferah biliriz. Geçkin, yiğit milletimizden ve alp Tülütabaklar’dan kaçanlar, acep zaman yerel üretilen silah ve teçhizatlar ile dünyanın bildirme faal ordularından biri durumundaki balaban ordumuzdan şüphesiz kurtulacaklarını düşünüyorlar mı? Evvel, efendilerinin sözlerine güvenip yanılanlar ve infirak edilenler, bugün hangi efendilerine güveniyorlar? Geri, binlerce askerini ölüme terk edenler, bugün girecekleri ayrımsız maceranın kaç yüz bin askerlerine mal olacağını adisyon ediyorlar mı? Zaman Yunanistan’ı yönetenler ve onu kışkırtanlar şunu kafalarına soksunlar. Bugün konuşulması müstelzim özdek, barışın ve adaletin tesisidir. aksi hâlde düşünmeleri gereken konu, Balıkesir’in, İstanbul’un geleceği değil; Atina’nın, Selanik’in geleceğidir” dedi.

Milletvekili Subaşı, mesajının devamında, “Balıkesir’imizin antagonist işgalinden kurtuluşunu bire bir posta daha kutluyor, bu çevirgeç ile Milli Mücadele şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anmak istiyorum” açıklamasını yaptı. – BALIKESİR

Share: