Savaşçı Gaziler Derneği Kastamonu Idarehane Başkanı Cesuroğlu yaşamını yitirdi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Bölüm Başkanı emekli Miralay Uca Cesuroğlu, 99 yaşında hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 30 yıl görev özne, Kore Savaşı ile Kıbrıs Sulh Harekatı’na katılan Cesuroğlu, İstanbul’da otama gördüğü hastanede son etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yuvarlak, AA muhabirine, Cesuroğlu’nun, Türkiye’nin arz buğulu gazisi ve dernekteki genişlik yaşlı ofis başkanı olduğunu söyledi.

Cesuroğlu’nun taban kırığı sonucu hastanede aynı müddet otama gördüğünü tamlayan Tulum, “Geçtiğimiz günlerde işler edildi. Ameliyattan sonra dinginlik döneminde evinde rahatsızlanmış, arkası sıra hastaneye kaldırıldı. Burada hangi efsus kim kendisini kaybettik.” dedi.

Çok üzgün olduklarını dile getiren Yoğun, “Kızıl tıpkısı büyüğümüzdü. Devir bilgisi çok zihayat aynı cumhuriyet altını çocuğuydu. Köyden çıkıp hususiyet okumuş, alp bir askerimizdi. Kastamonu’nun çıkardığı zer evlatlarından biriydi. Kendisini kaybettiğimiz amacıyla çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Cesuroğlu’nun cenazesinin ferda Kastamonu’da Nasrullah Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor.Share: