Sarıklı ve veliler okulu torunlar için boyadı

MEHMET SIDDIK KAYAÇ/AZİZ ARSLAN – Diyarbakır’ın Çınar ilçesine tutkun kırsal mahalledeki meslek, öğretmen ve veliler marifetiyle torunlar amacıyla yıpranmamış eğitim tedrisat yılına hazırlandı.

Kırsal mahallede 110 öğrencisi kâin Çınar İlkokulunda görev yapan 5 öğretmen, çocukların yeni dönemde iyicene ve temiz ortamda terbiye görmesini hatırlamak için faaliyet başlattı.

Öğretmenler, velilerin desteğiyle masa ve sıraları temizledi ve onardı, okulu boyadı.

Okul müdürü İlhan Bozkurt, AA muhabirine, rastgele yıl eğitim bilimi tedris yılının başında öğretmenler ve karye sakinleriyle okulun eksikliklerini gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Talepleri doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gönderdiği ödenekle boya aldıklarını ve diğer ihtiyaçları karşıladıklarını nâkil Bozkurt, köylülerin de kendilerine destek verdiğini belirtti.

Okulda 3 yıldır görev yaptığını kaydeden Bozkurt, “Ablalarımız, ağabeylerimiz, amcalarımız fırçayı eline alıp bize koruyucu oluyor. Bu uzanım bizi haddinden fazla mutlu ediyor. Bu ekol ve dallar hepimizin. Elimizden geldiğince ortak debi ediyoruz.” dedi.

“Temas şey öğrencilerimiz için”

Hoca Yeşim Kayaç dahi meslektaşlarıyla halk ele verip okulda çalıştıklarını vurgulayarak, “Çocuklarımızı bahtiyar görünce tığ de bahtiyar oluyoruz. Füru bizim geleceğimiz. Saf bir ortamda okulu daha uyumlu ağıl ifham etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öğretmen Asya Tedris ise çocuklara dolgunca ayrımsız terbiye ortamı sunmak amacıyla çaba gösterdiklerini anlattı.

Okulu daha saf, temiz ve rengarenk ayla getirmeye çalıştıklarını bildiren Talim, “Burası evimiz kabil. Bu çalışmayı istekle, eğlenerek yapıyoruz. Değme madde öğrencilerimiz için.” diye konuştu.

Velilerden 77 yaşındaki Memduh Şenol, öğretmenlere havari olduklarını, okulun eksikliklerini onlara destek vererek giderdiklerini söyledi.

Her konuda öğretmenlere koruyucu olduklarını dile getiren Şenol, “Öğretmenlerimizi seviyoruz. Çocuklarımıza eğitim veriyorlar. Bu meslek evimiz üzere.” dedi.

Share: