Şanlıurfa’da apartmanın istinatgâh katında meydana gelen patlamada 6 güç yaralandı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde 6 bükülmüş apartmanın mesnet katında meydana gelen patlamada 6 güç yaralandı.

Alınan bilgiye bakarak, Süleyman Şah Mahallesi’ndeki bir apartmanın medar katında daha belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

İhbar üstüne bölgeye polis güçleri itfaiye, AFAD ve esenlik ekipleri sevk edildi.

Patlamada binanın dayanak katındaki hisse senedi yerleri ile ara sıra daireler kullanılamaz ayla geldi.

Yaralanan 6 kişi ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

“Yaralıların dirimlik tehlikesi yok”

Akçakale Şehremini Mehmet Yalçınkaya gazetecilere, ilçenin en hayat dolu caddesinde patlamanın meydana geldiğini söyledi.

Patlamayla ait incelemenin devam ettiğini anlatan Yalçınkaya, şunları kaydetti:

“Aynı yıldırı olayı olduğuna güçlü ihtimal vermiyoruz. Burada seçkin binanın beceri yapısından kaynaklanmış aynı patlama mümkün. Emniyetin ve AFAD’ın incelemesinden sonra raporlar açıklanınca ayrıntılı vukuf verilebilir. Allah’a haddinden fazla şükür birey kaybı namevcut, 2-3 yaralımız var. Onlar da Şanlıurfa’ya sevk edildi. Dirimlik tehlikeleri yok. Yanık ünitesine irsal edildiler, an itibarıyla duruma hakimiz. Burada fenomen durumunda tetkik ve oradaki enkazın temizlenmesi için müstelzim gayreti gösteriyoruz. Yakın benzeri zamanda buradaki cadde ve hanay normale döner.”

Il açıklaması

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, “Fevzi Ihata Etmek Caddesi Akkuş Apartmanında, ilk belirlemelere bakarak kalorifer kazanından kaynaklanan benzeri patlama meydana gelmiştir. Fenomen bölgesine itfaiye, itimat, keyif ve AFAD arama kurtarma ekipleri (3 kurgu, 13 personel) yönlendirilmiştir. Olayda 6 vatandaşımız belli belirsiz dertli yerine keyif ekipleri gözetimine alınmıştır. Olayda can kaybı yoktur, sadece maddi hasar oluşmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Share: