ŞANLIURFA – Icra Vekili Aristokrat: “Hedeflerimizden, istikametimizden, sırat-ı müstakimden vazgeçmeyeceğiz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ne büyüklüğünde saldırırlarsa saldırsınlar hedefimizden, istikametimizden, yol-ı müstakimden vazgeçmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 18 Mart Çanakkale Caddesi’nde düzenlenen dolgun küşat töreninde yaptığı konuşmada, hakka, doğruya, adalete, insanlığa, medeniyete cemaat sâdır, ilmek-i mübin-i İslam önünde yürüyen Şanlıurfa’ya gönül borçlusu olduklarını söyledi.

Alandaki kalabalığın vakit kaybetmeden ülkeye, Türkiye’ye, birliğe, beraberliğe bati vermediğini dile getiren Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu kocaman levha dünyaya benzeri şey haykırıyor. Haksızlığa karşı çıkıyorsunuz, zulme alın çıkıyorsunuz ve bu dünyayı öz tekellerine eylemek isteyenlere cebin çıkıyorsunuz. Allah razı olsun sizden. Birliğin, barışın, kardeşliğin şehri, peygamberler diyarı Şanlıurfalılar bu safiha bize şunu hatırlatıyor. Bu mıhlı ayakta duran sınırsız bucaksız vicdanlı topluluğun bulunduğu bu safiha bize şunu hatırlatıyor. Üzerimize saldırdılar yıldırı devleti dayamak istediler izin etmediniz, üzerimize geldiler soylu erki saldırılar ortaya koydular cevaz etmediniz. Üzerimize geldiler 15 Orak Ayı, 17-25 Antrakt, Seyahat olayları, 6-8 Ilk Teşrin olayları siz cevaz etmediniz, dimdik durdunuz, ülkemize, milletimize, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hedeflerimizden, istikametimizden, sırat-ı müstakimden vazgeçmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz.”

Nazır Aristokrat, Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi yönetmeye geldiği devir Türkiye’nin ayrımsız kamer, benzeri hafta sonrasını öngöremediğini, Erdoğan’ın 2023, 2053, 2071 dediğini, Türkiye’nin vizyonunu, geleceğini dünyaya rağmen ayakta tuttuğunu vurguladı.

Erdoğan’ın deminden “Türkiye yüzyılı”, “iri ve zinde Türkiye” dediğini aktaran Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Şanlıurfa, Türkiye yüzyılına hazır mısınız? Bütün duysun, dostlar duysun, mağdurlar, mazlumlar duysun, tarihimiz, geçmişimiz, geleceğimiz duysun. Tayyip Erdoğan’la Türkiye yüzyılına amade mısınız? Tığ de sizin emrinizde olmaya hazırız. Tayyip Erdoğan, Türkiye’da devrimler gerçekleştirdi. Sizin reyinizle, oyunuzla yemeden içmeden bu ülkede site hastaneleri hoppadak yollar hemen barajlar yemeden içmeden üniversiteler çabucak savunma endüstri yapmadı. Allah’ımıza hamdolsun bu ülkede dindarından Kürt’üne, Alevi’sinden Arap’ına Sünni’sine kadar herkesin kendisini ifade ettiği, başörtülüsünün bu ülkede ötekileştirilmekten alınıp bu ülkenin birinci sınıf yurttaş haline getirildiği tıpkı Türkiye’yi sizinle gelişigüzel bayındırlık ve nesir ediyoruz. Şimdi yıpranmamış adımlar atacağız bütün gelişigüzel.”

Share: