ŞANLIURFA – Destici: “(Rifkin’in Kılıçdaroğlu’na müşavir olması) Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize hangi fayda gelmiştir”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştirerek, “Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize ne yarar gelmiştir, ne fayda gelecektir.” dedi.

Destici, GAP Tarımsal Tetkikat Merkezi’nde düzenlenen BBP Şanlıurfa İl Kongresi’ndeki konuşmasına, El-Kilit Operasyonu’nda martir olan askerlere Cenabıhak’tan yağmur, yaralılara şifa dileyerek başladı.

Partisine olan teveccühün seçme sabık çevrim arttığını ifade fail Destici, teşkilatlarının elan çok fiilen seçimlere tedarik yapmasını istedi.

Küreselleşen dünyada bilgiye yegâne tuşla ulaşılabildiğini anlatan Destici, Türkiye’nin yetiştirdiği, iktisat alanında çokça zer bilgelik insanlarının ve iktisatçılarının bulunduğunu belirtti.

ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştiren Destici, şunları kaydetti:

“Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize hangi kâr gelmiştir, ne kâr gelecektir. Angela Merkel’in eski iktisat danışmanıymış. Bir nöbet koskoca adamsın, adam bire bir partinin umumi başkanısın bu kadar devlette fariza yapmışsınız tek mi tarihi okumuyorsunuz? Mümasil tarihten bahsediyorum uzak tarihten bahsetmiyorum. Gerçi Sakarya Düzlük Zaferi’nin nerede yapıldığını bilmeyen kayırıcı hangi bilsin Bir Numara, İkinci Acun Savaşı’nda hangi olduğunu? Merkel’in ekonomi danışmanıymış elbette burada PKK, HDP’nin kazandığı belediyelere tıpkı insan komutan atıyorsa onu denetle diyerek, o insan de orada Almanya’yı teftiş etmek için bulunuyordu. Deminden Eksiksizlik Satış onu alıp Türkiye’ye getiriyor. Cenabıhak korusun şayet bir iktidar yüzü görürse Amerika bizim ekonomimizi gelişigüzel şeyimizi kontrol edecek, kontrolle dahi kalmayacak bize yan ve taraf atama edecek. 100 bilyon dolar bulmuş, Yüce Babacan dahi buldu, devleti hazineyi 455 bilyon dolar borçlandırdı. Biz Avrupa’dan Almanya’dan faizli vecibe istemiyoruz. Biz yatırım yapacağız, istihdamı artıracağız, üreteceğiz, ihraç edeceğiz, kendimiz kazanacağız.”

Destici, Türkiye’nin ekonomisini ihata etmek ve sorunlarını fora etmek için yabancıya, dışarıdan gelecek desteğe ihtiyaç duymadığını dile getirdi.

Konuşmaların arkası sıra fiks menü halinde gidilen seçimde BBP Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Cavcı, atılganlık tazeledi.

Share: