Sahte doktorun ifadesinden inanılmaz detaylar! Hastaneye elbet sızdığı ortaya artık

Çerkezköy Çap Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve değişik doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan bilahare cali icazetname ile hastanede fariza yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın ifadesindeki müfredat sangılık yaratmaya devam ediyor.

ESAS YAŞI 20

Hastanede ameliyat masasında fotoğrafları da ortaya sâdır Özkiraz’ın, savcılıktaki sorgusunda yaşı de karışma girmek üzere söylediği bir nice konuda çevresindekilere dalavere söylediği anlaşıldı. Doktorlara 25 yaşında olduğunu, Çapa Tababet Fakültesi’nden birincilikle çıkışlı olduğunu ve TUS’tan 81 aldığını söyleyen Özkiraz’ın töz yaşının birlikte 20 olduğu saptandı.

ÜÇ HASTANENİN KİMLİK KARTINI BASTIRMIŞ

Sahte hekim, hastanelere yükselmek amacıyla kullandığı yöntemi de ifadesinde hepyek anlattı. Çapa Tababet Fakültesi’ne girebilmek amacıyla İstanbul Eminönü’nde tıpkı pasajda öğrenci etiket bastırdığını belirten Özkiraz, “Bu kartların üstüne Ayşem Özkiraz yazdırdım. Aramada ele sabık kartlar bu öğrenci kartlarıdır. Okula girerken bu öğrenci kartlarını gösterip giriyordum. Bu sebeple ikircik duyulmuyordu. Okula gitmediğim zamanlarda birlikte İstanbul’üstelik part time ayrımlı yerlerde çalıştım. Ayrıca bir yerde Ankara Kent Hastanesi, Tekirdağ Çerkezköy Cesamet Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi personel kimlik kartlarını bile bastırdım. Ancak bunları tek yerde göstermedim. Plaketleri birlikte Instagram’dan ayrımsız bap ile görüşerek yaptırdım” dediği öğrenildi.

BAŞKALARININ KARTI ÜZERİNDEN YEMEK ALMIŞ

Ayşe Özkiraz, yurtta kaldığı dönemlerde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin yemekhanesine yurtta küsurat öğrencilerle gelişigüzel gittiğini anlatarak, “Kaldığımız yurda Cerrahpaşa Tababet Fakültesi henüz yakındı, ben çevremdekilere Çapa Tıp Fakültesi öğrencisi olduğumu söylediğim üzere onların kartları üzerinden kemirmek alıyordum. Parasını onlara gönderiyordum. Hatta A.Ö. isimli Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi zat yemek kartını kullanmadığı amacıyla bana vermişti. Tıpkısı süre bile onun kartıyla aşindirmak yedim. Antrparantez Instagram üzerinden S.U. ve F.G. isimli Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde bacı ve personel olan şahıslarla tanıştım. Bunlara kendimi doktor namına tanıttım. Bunlarla zamanla yâren olduk” diye niteleyerek konuştu.

Share: