Rögar kapakları, asfalt seviyesine getiriliyor

Nevşehir Belediyesi yeni aldığı asfalt mantinota ara bulucu ile rögar kapaklarının oluşturduğu olumsuzluklara çözüm getirdi. Kent içindeki bazen noktalarda gidiş geliş konforunu etkileyen arz iri etkenlerden olan rögar kapakları, kez kotuna akıllıca hale getiriliyor.

Nevşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Su ve Şebeke İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yunak asfalt çalışması yapılan yollarda rögar kapağı ve baran suyu ızgaralarını asfalt ile tıpkısı kota ilam etmek için mücahede başlattı. Şehremaneti ekipleri kere konforunu en üst seviyeye ihata etmek amacıyla gerçekleştirilen icraat evvel yerine 15 Orak Ayı Mahallesi ve Güzelyurt Mahallesi’nde yapıldı.

Çalışmaların önümüzdeki günlerde şehrin değişik mahallelerindeki yollarda da gerçekleştirileceğini tamlayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Hamam asfalt serimi sırasında asfaltı seren cihaz eksiksiz olarak oturduğunda rögar kapaklarının seviyesini ayarlayamadığı amacıyla rögar kapakları ile asfalt ortada kot farkı oluyordu. Belediyemize kazanıldığımız eskimemiş asfalt robotuyla ve mini silindir ile yeniden rögarların etrafını kesip, mizan ile ölçüp, asfalt ile rögar kapaklarını eşitliyoruz ve inhidam yapmayacak şekilde baştan ayarlıyoruz. Bunu parçalanmamış şehrimizdeki kullanılmamış yaptığımız asfaltlara uygulayacağız. Böylece rögar kapakları dava olmaktan çıkacak” dedi. – NEVŞEHİR

Share: