Reisicumhur Erdoğan’ın tedavisini üstlendiği amiyane Taha geçmiş karne sevincini yaşadı

Elazığ’da hayat dolu ve beynindeki tümör dolayısıyla Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde tedavisi süren 9 yaşındaki Taha

Kemal Sis, evinden gördüğü eğitimin böylelikle evvel karnesini okulda aldı.

Göz sinirlerindeki tümör dolayısıyla sol gözü rüyet yetisini kaybeden, sıhhatli gözü üstelik yüzde 7 gören Sis’in tedavisi sürüyor.

Hastalığı ile uğraş eden ve akranları gibi okula gitme hayalini rahatsızlığı nedeniyle gerçekleştiremeyen Sis üzere İl Milli Yetişek Müdürlüğü aracılığıyla evde yetişek görmesi üzere sarıklı görevlendirildi.

Martir Faruk Çipo İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi olan ama hastalığı nedeniyle okula gidemediğinden nitelikli derecesinde terbiye gören Sis, hastalığıyla savaş ediyor, farklı yandan üstelik derslerini aksatmıyor.

Taha Eksiksizlik Sis, verdiği mücadelenin sonunda geçmiş karnesini almanın heyecanını yaşadı. İlk defa okula revan Sis, karne sevincini annesi, öğretmeni ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Sis, AA muhabirine, 3 yıldır rahatsızlığından âlem okula gidemediğini söyledi.

“Öğretmenim evde bana eğitim verdi. Bu süreçte daima hastaneye gittim. Zaman ilk defa okula geldim. İlk karnemi aldım. İlk yol okulumun bahçesini gördüm. Haddinden Fazla mutlu oldum. Arkadaşlarımı gördüm, sınıfıma girdim. Arkadaşlarımla sohbet ettim.” ifadelerini kullanan Sis, okulda evire çevire ara geçirdiğini dile getirdi.

Cumhur Reisi Erdoğan’a kendisine desteğinden hava teşekkürname fail Sis,”Tayyip dede, okuma ve yazmayı öğrenince ilk senin ismini yazmayı öğrendim. Seni seviyorum.” ifadelerini kullandı.

“Taha’nın sevincini paylaşıyoruz”

Taha’ya evinde öğüt veren Martir Faruk Çıpa İlkokulunda hoca Fetiye Başarır birlikte Taha’ya evde ibret verdiğini aktardı.

Taha’nın tedavisinin okuluna gitmesini engellediğini nâkil Başarır, “Birinci Sınıf seviyesinde eğitimine başladık. Kip bire bir süreçten geçtik. Iyicene tıpkısı kez aldık. Taha zaman önce karnesini aldı. Çokça mutluyuz, Taha’nın sevincini paylaşıyoruz.” diyerek konuştu.

– “Oğlum bugün çokça mutluydu”

Anne Azine Sis da oğlunun memleket karnesini almasının kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Hastalık sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilcümle desteğini gördüklerini nâkil Sis, şöyle dedi:

“Üç yıldır ağırlık ayrımsız süreçten geçiyoruz. Bu süreçte oğlum tek okula gidemedi. Taha ilk kez karne alarak balaban bir şenlik yaşadı. Okulunda arkadaşlarıyla görüştü. Bize bu imkanı sağlayan devletimize, Cumhurbaşkanımıza haddinden fazla teşekkür ederim. Allah razı olsun. Oğlum bugün haddinden fazla mutluydu. Bu heyecanı yaşaması çok güzeldi.”

Share: