Reisicumhur Erdoğan, Manisa’da açtığı camiye âdemoğlu verdi

Manisa’üstelik Osmanlı- Selçuki mimarisi etkisiyle yapılan 4 minareli caminin açılışını gerçekleştiren Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, ayrıntılı zamandır adam aranan camiye Manisa’nın fatihi Saruhanbey’in ismini verdi.

Manisa’ya şişko açılış töreni amacıyla mevrut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunusemre Belediyesi yoluyla Meydan Camii adıyla yapımı tamamlanan Osmanlı ve Selçuki mimarisi esintileriyle yapılan 4 minareli caminin açılışını gerçekleştirdi. Camiye geldiğinde büyük ayrımsız tabiiyet gösterisiyle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, camide Kur’an-ı Selek okuyarak cami üzerine bilgelik aldı. Camiyi gezdikten sonraları vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle koskocaman benzeri eseri akşam ezanı namazını beraber kılma ve açılışını yapma şerefine başarmış olduğumuz amacıyla hangi mutlu bizlere ve değerli Uray Başkanımız şuana büyüklüğünde bu işi erteledi. Bu akşam ezanı ismini de camimizin koyalım, dedi. Buranın fatihi kim? Saruhan Koca, yakışır değil mi? Dolayısıyla Camimizin adını birlikte Saruhanbey kendisine koymuş olalım. Aldatıcı olsun. Rabbim onların mekanlarını cennet eylesin. Sayın Başkanımız Mehmet kardeşimize, onunla bu arada burada emeği olan mimarından mühendisine, kamu işçisine umum yarayışlı severlere Allah razı olsun diyorum. Onların de ölmüşlerine buradan rahmet gönderelim. Rabbim yalpak ve yardımcıları olsun. Daha birçok eserleri düz yazı ve diriltme etmeyi yıldız etsin” dedi.

Kurdele kesimi ile resmi açılışı yapılan Saruhanbey Camii’nde geldiği kabil birlik gösterileriyle ayrılan Cumhur Reisi Erdoğan Manisa’dan ayrıldı. – MANİSA

Share: