Reisicumhur Erdoğan, DOĞRU Fırka 21. Yapılış Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (2)

Cumhurbaşkanı ve YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, SELIM Parti’nin heybetli milletin sinesinden zade, onun gösterdiği doğrultu dışında tek yola tevessül etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş aynı debi olduğunu bildirdi.

Erdoğan, ATO Congresium’dahi planlı “DÜRÜST Parti 21. Bünye Yıl Dönümü Programı”nda yaptığı konuşmada, seçime küsurat 10 ayda, asıl kademeyle, eş kollarıyla, gençlik kollarıyla bu arada balaban tıpkısı gayretle koşacaklarını söyledi.

AK Öğür’nin umumi başkanından teşkilatına, sandıkta oy veren seçmenine kadar bilcümle mensuplarının bu balaban sorumluluğun vebalini üstlendiğini belirten Erdoğan, “Umumi merkezimiz tam organlarıyla davamızın karargahıdır. İl başkanlarımız, davamızın illerdeki simge beyleridir, iklim yönetimlerimiz partimizin sahadaki Alperenleridir, şehremaneti başkanlarımız şehirlerimizin hizmet erleridir. YANLIŞSIZ Öğür’de görev kayran, organ olan her bir kardeşim mutlu mücadelemizin öz mahallindeki temsilcileridir. Bu tatlılıkla kamu öğün arkadaşlarımdan ‘İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca’ misali, ‘Benim olmadığım yerde kimse yoktur’ şuuruyla, var gücüyle çalışmasını, çabalamasını bekliyorum.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın katılımcılarına yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çoluk Çocuk, unutmayın omuzlarınızda ağır sıklet tıpkı dara taşıyorsunuz. Çabucak 85 milyonun değil, arzu coğrafyamızdaki 100 milyonlarca kardeşimizin üstelik umudunu taşıyorsunuz. Helal besin peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye kıvrak evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençlerimizin, güneşin altında ter döken çiftçilerimizin, devlete bakım fail amme görevlilerimizin, eli tetikte gözü ufukta defa bekleyen askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın, aldatma bayrağımızı dünyanın dört bir ucunda gururla dalgalandıran resmi ve hususi birlik temsilcilerimizin, ülkenin geleceğine envestisman eden girişimcilerimizin, ciğerparelerine kavuşmak için 1080 gündür döl nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi berrak elleriyle tankları durduran alp milletin, hasılıkelam 85 milyonla gelişigüzel yüzlerce milyon dostumuzun birlikte mesuliyetini taşıyorsunuz.”

“Bizim bu ülkeye daha yapacak haddinden fazla işimiz, haddinden fazla hizmetimiz var”

Reisicumhur Erdoğan, herhangi bir adımda, gelişigüzel faaliyette bu şuurla cereyan edildiğine samimi inandığını belirterek, “Bizim bu ülkeye daha yapacak haddinden fazla işimiz var, bizim bu millete getirecek imdi hizmetimiz var, bizim evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak çıktı adımımız var. Bizim Orta Asya’dan Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına büyüklüğünde gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş 100 milyonlara verecek artık umudumuz var. Bizim maziden atiye kurduğumuz köprümüzü uzatacak çıktı yerimiz var.” dedi.

Cumartesi günü Çorum ve arkası sıra Nevşehir’üstelik Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a Yürüyüşünün 751. Sene Dönümü Anma Programı’na katıldığını hatırlatan Erdoğan, “Benzeri olduk, bilgili olduk, hayatiyetli olduk, ahi olduk, bilcümle gelişigüzel Türkiye olduk.” ifadelerini kullandı ve elan yapacak çokça işlerinin olduğunun altını çizdi.

Reisicumhur Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Allah’ın izniyle bunların hepsini da hayata geçireceğiz. DÜRÜST Tümen’nin bundan sonraki yıl dönümlerini aha bu adımların eşliğinde elan balaban bire bir gururla, sevinçle, çok daha şişman ayrımsız coşkuyla kutlayacağız. Çünkü tığ bu önemli milletin sinesinden zade, onun gösterdiği doğrultu dışında hiçbir yola start etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş tıpkısı hareketiz.

Herkes kabilinden biz da tıpkısı zaman bu fani alemden göçüp gideceğiz. 2 metreküplük benzeri oyuntu bekliyor bizi ve geride bire bir bugün bizim ecdada yaptığımız gibi nesiller boyunca bilcümle hayırla ecnebi edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.”

“2023 gençliğimizin patlama yılı olacak”

Reisicumhur Erdoğan, salondaki gençlerin tezahüratları konusunda, “İşte toyluk burada, ben de bu gençliğimizle iftihar ediyorum. Haddinden Fazla himmet edeceğiz, haddinden fazla çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak. Sizlerin her birinizin dahi ayrımsız hissiyatı taşıdığından kıvılcım büyüklüğünde şüphem bulunmayan.” değerlendirmesinde bulundu.

(Sürecek)

Share: