Reisicumhur Erdoğan, aktif bağlantıyla katıldığı törende nazır yardımcısını uyardı: Kesme, kesme, götürümlü ol

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden Çanakkale Ayvacık- Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açılış Töreni’ne enerjik angajman ile katıldı.

BAKAN YARDIMCISINI UYARDI: SABIRLI OL

50 dakikalık yolculuğu 5 dakikaya düşürecek tünellerin kurdele kesiminde ise enteresan ayrımsız fenomen yaşandı. Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Erdoğan’ın ismini okumasından sonra elindeki makasla kurdeleyi kesmeye yeltendi. Bunu ayırt fail Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Akçakesme, akçakesme. Sabırlı ol” diyerek İskurt’u uyardı. Henüz bilahare Erdoğan’ın değişik isimleri duyuru etmesiyle gelişigüzel kurdele töreni gerçekleştirildi.

“KAZANCIMIZ YILDA 133 MİLYON LİRAYA MUKABELE EDECEK”

Törenin başında tıpkısı müracaat yapıp projeyi anlatan Erdoğan, “Uzunluğu 5,7 kilometreyi bulan tünelleriyle gelişigüzel toplamda 9,6 kilometrelik bu kez, Balıkesir ve İzmir’e ulaşımı sağlayan kuzey-cenup aksının sunma kebir kısımlarından biridir. Sonunda geçtiğimiz mart ayında hizmete açtığımız 1915 Çanakkale Köprüsü’yle bölgede hızlanan trafiğe yanıt verecek, yatırım bedeli 4,6 milyar lira olan benzeri projeyi daha şehrimize kazandırmış oluyoruz. Açtığımız tüneller yardımıyla Kazdağları’nın tabiatına sunu pespaye tıpkı engel vermeden, Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafeyi kısaca 2,5 kilometre kısalttık. Henüz önce 50 dakika süren yolculuğun 5 dakikaya inmesiyle hem zamandan hem yakıttan hem birlikte emisyondan elde ettiğimiz rüşvet, yılda 133 milyon liraya mukabele ediyor.” ifadelerini kullandı.

Share: