“Red Bull Dance Your Style” yarışmasında bitiş zamanı yaklaştı

İzleyicinin jüri adına kazananı belirlediği yarışma “Red Bull Dance Your Style”, dansın en iyilerini tespit etmek için düşüncesiz döndü.

Redbull açıklamasına göre, dans pistlerini baştan yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style elemeleri, bu sene Instagram üzerinden toplanan başvurularla başladı. Antalya, İzmir ve serencam namına İstanbul’da gerçekleşen elemelerde finalistlerin nazik kısmı jürinin oylarıyla belirlendi. Dansçıların Hip hop, popping, house dance kadar çıkmaz dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği yarışmada finale kalacak akıbet üç yarışçı 9 Eylül’üstelik Ankara’daki sonuç elemeler ile belirlenecek.

Ankara Seğmenler Parkı Amfi Tiyatro’da 10 Ilkgüz Cumartesi haset gerçekleşecek yarışmada bildirme gani olan isimse Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi sahne edecek.

Red Bull Dance Your Style hakkında

Açıklamaya göre, 30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların seçme street style türünde takat sınırı sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçtan göl ayağı uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek konkur formatında gerçekleşen raks yarışması olarak biliniyor.

Bulunduğu şehrin kültürüne bakarak üstelik şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle anadan görme dansla buluşurken, Fransa’da çıkmaz dansı ile Japonya’da ise takibi baskı hızlı figürler izleyicileriyle baştan şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya gökçe) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine bilahare birbirlerine saha okuyor.

Share: