Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Kullanılmamış atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, ilk mesai gününde daire müdürleri ve muhtelif kurumların temsilcilerinin kutlama ziyaretlerini akseptans etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması konusunda Malmüdürü Yaşar Şimşek, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Zengin, Milli Emlak Müdürü Buğra Abaş, Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Misyon Yılmayan, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Altın, Şahsiyet Müdürü Tasavvur Abat, İlçe Afiyet Müdürü Mehmet Sakıncasız Bahçe, Pınar Cingöz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Kaymakam Maraşlı’yı makamında konuşma ederek, yavuz olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Şahan Çöker bile Ilçebay Maraşlı’yı makamında ülfet ederek, 2022-2023 yetişek talim dönemi hazırlıkları hakkında vukuf verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Çöker ile birlikte 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu de ülfet ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Kargaşa tevellütlü olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini çeşitli illerde tamamlamasının ardından, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Dönüş Ilçebay Adayı yerine mülki idare mesleğine başladı. Adaylık süresince çeşitli illerde mülkiye müfettişliği ve kaymakamlık refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili kendisine görev yaptı. Aynı sene süre ile Fransa’üstelik ecnebi açacak eğitimi görerek, idari bütün üzerinde çalışmalarda bulundu.

Kaza kursunu sükse ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Eğlek Kaymakamı namına atanan Mehmet Maraşlı, 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Yan Yana Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Mazeret Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 gün ve 2022/392 sınırlanmış Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Pınar Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, bol derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Içtimai Bilgiler Öğretmeni Istem Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Kadın ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: