PALANDÖKEN’DE TÜN YARISI KARTOPU KEYFİ

ERZURUM’a şeb yarısı lapa lapa yağan kar yağışı ile Erzurum ve Palandöken beyaza büründü. Us yağdığını görenler araçlarına binerek gittikleri Palandöken’da kar cümlesi oynayarak karın keyfini çıkardı. Kimileri da karda ışık çektirerek sosyal medyada paylaştı.

Gün boyu hareketli olan baran geceleyin yarısına akla yatkın yerini kar yağışına bıraktı. Erzurum’un erdemli rakımlı bölgelerine ve deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’e lapa lapa kar yağdı. Bodur sürede Erzurum’un erdemli yerleşme alanları ve Palandöken beyaz zehir çarliston marka ile kaplandı. Kar yağdığını duyanlar araçlarına binerek kent merkezine 4 kilometre mesafedeki Palandöken’e çıkarak bellek keyfini çıkardı. Ara Sıra vatandaşlar hem kartopu oynadı, hem birlikte eli nimetli bereketli fotoğraf çektirdi. Aracına daha kışlık sargaç taktırmayan kâh sürücüler ise yolda kaldı.

Eşi ve çocukları ile Palandöken’e çıkarak geceleyin yarısı kartopu oynayan Melikşah Dengizek, “Familya haddinden fazla özledik. Erzurum’a kar yakışıyor. Bellek gelişini tesit etmek amacıyla ailece dışarı çıkıp kartopu oynadık. Haddinden Fazla da iyi oldu?? diye niteleyerek konuştu.

Araçları ile Palandöken’e çıkamayan Muhammed Talha Eli Açık ise “Aracımızda kışlık korse var ama çıkamadık. Yağız yolları ekipleri çalışıyor. Sefer açıldı mı bizde çıkarız?? dedi.

Meteoroloji 12’nci Toprak Müdürlüğü’nün uyarısını yaptığı kar ve bora yağmur Erzurum’üstelik birlikte aktif oldu. Site merkezi ve ilçelerde yağış hareketli olurken, bin 500 yükselti üstündeki bölgelerde ise kar lapa lapa yağdı.

Share: