Özalp’ta Daima Yetişek Merkezi 30 öğrenciyi hayallerine kavuşturdu

Van’ın Özalp belediyesi vasıtasıyla, İlçe Milli Eğitim Bilimi ve Halk Eğitim müdürlüklerinin desteğiyle açılan Daima Terbiye Merkezi’nde sınava hazırlanan 30 mektepli, üniversite hayalini gerçekleştirdi.

Şehremaneti bünyesinde hizmet veren gestalt, kırsal mahallelerde kurslara gitme imkanı bulamayan öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmasına imkan sundu.

Ücretsiz muvasala imkanının yanı sıra öğrencileri içtimai ve kültürel etkinliklerle da buluşturan merkezde, sınava hazırlanan öğrencilerden 30’u üniversiteye yerleşti.

Özalp El Eğitimi Merkezi Müdürü Sami Yıldırımçakar, merkezin geçmiş yılında fena hâlde tıpkısı başarı elde ettiklerini belirterek emeği geçen öğretmenlere teşekkürname etti.

Gelecek yıl imdi öğrenciyi üniversiteli yapmayı hedeflediklerini tamlayan Yıldırımçakar, şunları kaydetti:

“Buraya mevrut öğrencilerimiz kaymakamlığımız ve belediyemizce tahsis edilen kül imkanlardan ücretsiz kendisine faydalanıyor. Dersane hizmeti, istikşaf, soru çözümü, töz temini ve sınama sınavları hizmetleri veriliyor. Birebir soru çözümleri yapılıyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ve belediyemizce birleştirme edilen sosyal ve kültürel faaliyetlere katılan öğrenciler, güç öğüt temposunun yanında sosyalleşerek dörtköşe ve tehlikesiz ayrımsız ortamda ahit geçiriyor. Öğrencilerimizi kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hususi Terbiye Öğretmenliği bölümünü kazanan Büşra Toker da merkezin haddinden fazla yarayışlı olduğunu dile getirerek, “Evde ders işlemek ev kalıyordu. Özel dersaneler pahalı olduğu üzere gidemedim. Burada hususi bir dershaneyi aratmayan ortamda sınava hazırlandık. Bura sayesinde amacıma ulaştım. Bize bu imkanları sağlayan Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Mimari bölümünü kazanan Şanlı Ceylancı ise “Dersaneye gitmeye imkanımız yoktu. Belediye bünyesinde sonsuz terbiye merkezi açıldığını öğrendim. Gelip vasıta yaptım. Burada seçme molekül ücretsiz. Üniversiteyi kazanmamda çok balaban faydası oldu.” diye niteleyerek konuştu.Share: