Osmaneli’de İlköğretim Haftası kutlandı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde “İlköğretim Haftası” dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Ciğer eliyle çelenk sunuldu. Aktiflik, istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Beşevler İlkokulunda devam etti.

Törende mütekellim Ilçebay Yüksel Ünal, 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılının aldatıcı olmasını diledi.

Ünal, “Çocuklarımızın eğitimine hayatlarını adayan öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımıza ve onların zer ailelerine en ahbapça tabiiyet ve sükse dileklerimi sunuyor, kullanılmamış yetişek öğretim yılının ülkemiz için iyi olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Osmaneli Belediye Reisi Münür Mecnunca ise öğretmenliğin gücünü sevgiden kayran dünyanın genişlik saygın şerif mesleği olduğunu belirterek, “Kızıl velilerimiz, devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizlerin eş amacı öğrencilerimizi geleceğe genişlik kuvvetli şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza eş çıkmak ve desteklemektir. Biz Osmaneli Belediyesi kendisine ilçedeki eğitim bilimi ve tedris seviyesini en son düzeye yararlanmak için elimizden mevrut hangi varsa yapmaya hazırız.” dedi.

Etkinlik beş öğrencilerinin şiirlerini okumalarının arkası sıra 4. dershane öğrencilerinin okula bakir başlayan öğrencilere mütenevvi hediyeler vermesiyle sona erdi.

Etkinliğe İlçe Inanma Başöğretmen Vekili Bünyamin Delicesine, İlçe Milli Terbiye Müdürü Erhan Ahşa, ofis amirleri, ekol müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Share: