Ödemiş Belediyespor Uçan Top ve Basketbolda Enfrastrüktür Liglerinde Mücadelesini Sürdürüyor

Ödemiş Şehremaneti spor, bir yandan uçan top ve basketbolda altyapı düzeyinde İzmir’deki liglerde mücadele ederken, benzeri yandan de kullanılmamış sporcuları yemlemek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Ödemiş Şehremini Mehmet Eriş, “Seçkin yaştan çocuğumuzun sporun değişik dallarıyla ilgilenmesi, ızdırap alışkanlıklardan uzakta esenlikle gelişmesi önceliğimizdir” dedi.

Ödemiş Belediyesi’nin mağaza sporlarıyla ilişik düzenlediği spor okulları vatandaşlardan deste görürken, bu okullara katılan öğrencilere yapılan değerlendirmeler neticesinde Ödemiş Belediyespor formasıyla lisanslı sportmen olma olanağı sunuluyor. Salon sporlarında saldırış başlatan Ödemiş Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği voleybol ve basket spor okullarından öğrenciler Ödemiş Belediyespor formasıyla İzmir’de planlı altyapı liglerine katılmaya başladı.

ÖDEMİŞ BELEDİYESPOR KIYTIRIK KIZ VOLEYBOL TAKIMI İZMİR’DEN GALİBİYETLE DÖNDÜ

Temmuz ayından bu yana çalıştırıcı Adnan Büyükkırlı yönetiminde çalışmaları süren Kız Voleybol Okulu’ndan oluşturulan Ödemiş Belediyespor Banal Kız Voleybol Takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir Siradan Kızlar Ligi Klasman C Grubu’nda savaşım ediyor. 2008-2009 doğumlu sporcuların savaşım ettiği ligde şimdiye arbede oynadığı iki maçta tıpkısı yengi bire bir mağlubiyet elde eden al-lacivertli kızlar ligdeki akıbet maçta Gaziemir Spor Salonu’nda Torbalı Belediyespor’u 3-2 aşınmış etmeyi başardı. Ödemişli kızlar ligdeki üçüncü maçını 12 Teşrinisani’dahi Karabağlar Spor Salonu’nda Forza-B takımı ile oynayacak.

BASKETBOLDA U-18 LİGİ’NDE COŞKU BAŞLADI

Basketbolda antrenör Meram Ağarmış yönetiminde yapılan spor okullarından yetişen öğrencilerden oluşan Ödemiş Belediyespor U-18 Eş Basketbol Takımı, Türkiye Basket Federasyonu İzmir İl Temsilciliği’nin düzenlediği U-18 Eş Ast Klasman Ligi’nde C Grubu’nda maçlara katılıyor. Şimdiye kadar grubunda iki pik sâdır ‘Potanın Efeleri’, Gaziemir Spor Salonu’ndaki son maçında İzmir Kolejliler takımına 56-52 yenmiş oldu. Berenarı çekişmeli geçen maçın akıbet bölümlerine kadar kasirga bitmeme etti.

SPOR OKULLARINDA LİSANSLI SPORCU OLMA İMKANI

U-18’lerde basketbolda lige katılan Ödemiş Belediyespor, eskimemiş sezonda bilcümle yaş gruplarında İzmir’deki tabur maçlarına katılmayı hedefliyor. Bu doğrultuda 1 Son Teşrin 2022 tarihi itibariyle Ödemiş Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü vasıtasıyla çalışmaları başlatılan basketbol spor okullarındaki öğrenciler, yıpranmamış sezonda Ödemiş Belediyespor altyapısında lisanslı sporcu olma şansı bulabilecek.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Mağaza sporlarında zinde ayrımsız altyapı oluşturup geleceğin sporcularını pekiştirmek için düzenlenen Ödemiş Belediyesi Voleybol ve Basket Spor Okulları’nın kayıtları Kızılay Çağ Merkezi üstünde kayran kayran Ferdî Aksiyon ve Görüşme Atölyeleri’nde yapılıyor.

ALTYAPIDA SPORCU SAYISI ARTIYOR

Ödemiş Belediye Reisi Mehmet Eriş, ” Herhangi Bir yaştan çocuğumuzun sporun farklı dallarıyla ilgilenmesi, incitici alışkanlıklardan uzakta sağ esen gelişmesi önceliğimizdir. Bu doğrultuda Belediyemizde kurduğumuz Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde kurslarımız devam ediyor. Bu kurslardan spor okulları birlikte balaban deste görüyor. Spor okullarımızın aynı zamanda benzeri yüksekokul anlayışı ile ilçemizi mağaza sporlarında temsil fail Ödemiş Belediyespor’un altyapısını da güçlendirerek çocuklarımızın gelişimleri amacıyla İzmir’de liglere katılıyoruz. Voleybol ve basketbolda altyapı düzeyinde katıldığımız liglerle tecrübe kazanacak çocuklarımızın gitgide ilçemizi başarıyla olta edecek birer sporcu olmaları bizlere gelgel ve bahtiyarlık vesilesi olacaktır. Ödemişspor’da futbol altyapısında, Ödemiş Belediyespor’de da basketbol ve voleybol kabil dallarda giderek kalan sporcu sayımızın meyvelerini gelecekte alacağımıza inanıyor, çalışmalarda emeği geçenleri, antrenörlerimizi, sporcularımızı ve ailelerini kutluyorum” dedi.

Share: