Nazır Kasapoğlu: “Arsıulusal müsabakalarda başarı grafiğimiz katlanarak yükseliyor”

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 yılında milli sporcuların uluslararası alanda elde ettiği başarılardan hava iri benzeri gelgel yaşadıklarını belirtti.

Icra Vekili Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, bu yıl şu asıl büyüklüğünde 44 branşta bin 172’si kızıl, bin 149’u sim, bin 390’ı tunç olmak için bütün 3 bin 711 madalya elde edildiğini ve başarı grafiğinin daima yükseldiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Tığ, ‘spor devrimi’ diyerek anlamsız söylemiyoruz. Bugüne büyüklüğünde elde edilen toplamda 3 bin 711 madalya, bizim elit sportmen yetiştirme ve bunu yekpare branşlara yayma noktasındaki sistemimizin doğru işlediğinin bir kanıtı. Millilerimizin katıldıkları müsabakalarda elde ettiği sonuçlar çalım duyulacak tıpkı tablo. Elde edilen başarı dünden bugüne gelmedi, nasip eseri oluşmadı. Bu başarıların altında çok sakil bir bütün var.”

Vekil Kasapoğlu, alınan başarıları eski dönemle birlikte kıyaslayarak, “Bir Vakitler uluslararası sportif organizasyonlarda yalnız biraz branşta sporcularımız düz alır, antrparantez ayrıksı ülkelerin hareketli kafilelerine gıpta ile bakardık. Hamdolsun deminden hem sporcu sayımızla, hem branş çeşitliliğimizle ve elan dahi önemlisi madalya sayımızla hava duyulacak benzeri seviyedeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: