Muşlu aileler çocukları için HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, partinin iklim başkanlığı önünde yurt eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, rastgele hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP memleket binası önünde tıpkısı araya gelen aileler, “Umum düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra yeter yakamızdan fikir” ve “Yeter çıktı evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen esas ve babalar, motto atarak HDP’ye aksülamel gösterdi, evlatlarına “teslim ol” çağrısında bulundu.

Ağabeyi için eylem işleyen Cuma Namazı Tekerlek, 1,5 yıldır HDP uğrunda gösteri yaptıklarını söyledi.

Ağabeyinin geleceği haset beklediklerini anlatan Tekerlek, “8,5 yıldır yolunu gözlüyorum. İnşallah gelir devletimize teslim peki. daha çok devlete kandırıcı bir velet tamam.” dedi.

Anne Naciye Sönmez Felek ise oğluna konfirmasyon olması üzere çağrıda bulunarak, “Seni orada kandırıyorlar. Devletimiz şefkatlidir. Gel tasdik ol. Oğlumu çokça özledim. Gece, gün onun üzere ağlıyorum. Oğlum gelene kadar eyleme bitmeme edeceğim.” diyerek konuştu.

Altı yıldır oğlundan fen alamadığını dile getiren Şemsettin Özcan bile oğluna kavuşuncaya büyüklüğünde HDP önündeki eyleme bitmeme edeceğini anlattı.

Evlatlarını HDP’den istediklerini nâkil Özcan, “HDP’liler çocuklarımızı illet götürdü? Onların çocuklarının başına gelseydi ne yaparlardı. HDP, Kürtler için savaş etmiyor. Bizde Kürt’üz, tekrar bizim çocukları götürüyorlar. Bunlar Allah’tan korkmuyorlar. Bir Tane tıpkısı simge var bambaşka alem namevcut.” ifadelerini kullandı.

Share: