Müptedi spor kulüplerinden ‘küfürsüz’ maç isteği

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Tunçbilek Beldesi’nde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Toy Ligi (BAL) ve sair idmansız spor kulüpleri, ilişki ve el birliği amacıyla biraraya geldi.

Tavşanlı’dahi Tor Spor Kulüpleri komutan ve temsilcileri TKİ Tavşanlı Linyitspor’un misafiri namına Tunçbilek’te ayrımsız araya geldi.

Tunçbilek’te gerçekleştirilen toplantıya Şehremini Mustafa Güler, İlçe Güvenlik Müdürü Ahmet Cömert, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Furkan Dinçer, Kütahya ASKF Başkanı Uğur Cengiz, pakt başbuğ ve yöneticileri katıldı. Programda; kulüpler arası irtibat ve muadele ile tribünlere kadınların dahi ilişki göstermesine öncülük etmek düşüncesi civar plana çıktı.

Belediye Reisi Mustafa Güler burada yaptığı konuşmada, dünkü spor kulüplerinin bu şekilde bir araya gelmelerinden kıran şişman sevinme duyduklarını söyleyerek, “Spor kulüplerimizin ve sporcularımızın daima yanındayız” mesajı verdi. İlçedeki tam kulüplerin birbirine kenetlenme girişimini sonuna kadar desteklediklerini vurgulayan Komutan Güler, “Tribünlerimizde kadınlar dahi yerlerini almalı. Ilkin kalay tutmak üzere inatçı mecmu davranışların yaşanmamasını diliyoruz. Kadınlarımız da maçlara gelmeli ve ilçemizdeki taze müptedi sporcularımızı bütün alay malay desteklemeliyiz” diyerek konuştu.

Komutan Güler, saftirik spor kulüplerinin başkanlarına üstelik seslenerek, “Kulüplerimizde evleviyet yerine zat bölgemizdeki dinç sporculara kayran vermeliyiz” ifadesini kullandı.

İlçe Itimat Müdürü Ahmet Verimli da oynanacak ilk maçlara eşiyle bu arada katılma kararı aldığını duyurarak, kadın lehtar sayısının artırılması ve küfür gibi karşıt davranışlara cebin durulmasını desteklediğini vurguladı.

Toplantının böylecene ilişki ve beraberlik adına yapılan bu programlara devam edilmesi kararlaştırıldı. – KÜTAHYA

Share: