Muhtarlar vukuf yarışmasında arak döktü

Muhtarlar vukuf yarışmasında çalma döktü

GAZİANTEP – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Karı, Sülale ve Yetişek Kat Başkanlığı’nca “Muhtarlar Vukuf Yarışması” yapıldı.

19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü öncesinde muhtarlara özel hazırlanan etkinlikler çerçevesinde planlanan “Muhtarlar Hikmet Yarışması”na her ilçeden 3 muhtar başlamak amacıyla hep 27 muhtar bilgileriyle ilçelerini öne buyurmak amacıyla korkunç yarıştı.

Muhtarlar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Laf ve Çığır Yetişek Kursları’nda görev olan eğitmen ve öğretmenler ile Karı, Aile ve Terbiye Daire Başkanı Abdullah Aksoy tarafından hazırlanan, çoğu umumi ekin bilgilerinden oluşan ve Gaziantep özelindeki sorulara karşılık aradı.

Yarışmada, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne kapalı GASKİ’nin kelime açılımı nedir?”, “Gaziantep ne sene büyükşehir statüsüne geçmiştir?”, “Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu zaman, kamer, yıl olarak yazınız?” kadar 20 soruya düzlük verildi.

Jüri üyeliğini Büyükşehir Uray Başkan Vekili Seçme Karadağ, Eş Ocak ve Eğitim Bilimi Kat Başkanı Abdullah Aksoy, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Idarehane Müdürü Salih Sebep ve Eş ve Aile Şube Müdürü Kübra Çiıkılınç’ın yaptığı yarışmada 160 puanla 1’inci Şehitkamil, 130 puanla 2’nci Nurdağı, 120 puanla 3’üncü Nizip muhtarlıkları olurken 4’üncülüğü ise 110 puanla Şahinbey, İslahiye, Oğuzeli ve Karkamış kaza muhtarları paylaştı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Atmaca, yarışmanın bergüzar töreninde yaptığı konuşmada, yarışmada dereceye girmenin değil bir arada olmanın daha yetişkin olduğunu tabir ederek “Arzu tıpkısı bacanak gerek diyor kahvehane kulp. Bunların bütünü dostluğumuzun, kardeşliğimizin gelişmesi, birbirimizi tanımamız için nazik ayrımsız kulp, iri ayrımsız punt. Katıldığınız üzere, burada olduğunuz amacıyla haddinden fazla teşekkür ediyorum. Hepiniz bizim gönlümüzün birincisisiniz. Cenabıhak sizden razı olsun. Hayırda yarışıyoruz, güzellikte yarışıyoruz, kardeşlikte yarışıyoruz. Birbirimizi elan dolgunca tanışıklık fırsatımız oluyor. ve bilcümle alay malay yüzüncü yıl çok balaban. Atalar burayı kurdu, buraya kadar getirdi. Muhtarlarımızla de gelişigüzel ikinci yüzyılın hikayesini gelişigüzel yazacağız” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren muhtarlar, ödüllerini Komutan Fatma Atmaca’in elinden aldı. Yarışmada dereceye giren bütün muhtarlara sayısal saat armağan edilirken, bir numara muhtarlara eşleriyle birlikte Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turu ve parçalanmamış değerli, ikinci olan muhtarlara KKTC turu, üçüncü olan muhtarlara ise İstanbul turu dürü edildi.

Muhtarlar organize amacıyla teşekkürname etti

Yarışmaya katılan muhtarlar ise teşekkürname mesajlarını iletti. Organizasyonun muhtarların bir araya gelmesi adına koca olduğunu vurgulayan muhtarlar, muvaffakiyet dileklerini da paylaştı.

Share: