Muğla haberleri! Aydem Enerji’den Yatağan’a Küçük Asya Lisesi ve öğrenci pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan’a 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon affeylemek üzere protokol imzaladı. Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, “Ati nesillerin elan bol şartlarda terbiye almasını önemsiyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Enerji üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı çok süredir faaliyetlerini sürdüren Aydem Enerji, Muğla’nın Yatağan ilçesine, Hususi Program ve Proje Uygulayıcı Anadolu Lisesi ve öğrenci pansiyonu yaptırmak üzere harekete geçti. Muğla Valiliği ile imzaladığı protokol kapsamında 480 mektepli kapasiteli, 16 derslikli ortaöğretim binası ve 100 yabanlık öğrenci pansiyonun arz geç iki yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığına yardım edecek.

Muğla Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine Ilbay Orhan Besili, Yatağan İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Tığ, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Öz, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Aydem Enerji Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı katıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Orhan Yağlı, “Hakeza kocaman hizmetler; eğitim, firez ve sanatta gençliğe yönelik yapılacak yatırımları heveslendirme etmesi, onlara öncülük etmesi açısından çok balaban. Okulumuzun memleketimize, milletimize eşsiz hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini talep ediyorum ve Aydem Enerji yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürname ediyorum” dedi.

SALDANLI: BİLİM VE FENİ KANIT EDİNEN, GELECEĞE İZ BIRAKACAK GENÇLER YETİŞTİRİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

Törende mütekellim Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ise Aydem Enerji ailesinin ülkemize cebin taşıdığı sorumlulukları efdal ayrımsız bilinçle yerine getirmeye kararlı olduğunun altını çizerek “Ati nesillerin daha dolgunca şartlarda yetişek almasını önemsiyor; üretken, çokça cepheli düşünebilen, ilmî çalışmalara yönelen, bilimi kendine delil edinen, kalıntı bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’dahi, 2011 yılında eğitim bilimi ve öğretime kazandırdığımız, 640 öğrenci kapasiteli, 23 derslikli Aydem Vukuf Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi aynı hamle elan encam taşıyacak gençlerin yetişmesine ulama sağlamaktan alım duyuyoruz. Evlatlarımızın selen, haber alanındaki başarılarıyla kıvanma ediyoruz. Deminden birlikte Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Anadolu Lisesi üzere balaban bir bahtiyarlık ve kasırga içindeyiz. İnanıyorum kim bu yapı altında sunu edimsel bilgiye vasıl, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan genişlik bol şekilde yararlanan muvaffakiyetli çoluk çocuk hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek” diyerek konuştu.

Share: