Mudanya’da Türk Kızılay ekipleri yer sarsıntısı bölgesi üzere yardım çalışmalarını sürdürüyor

Türk Kızılay Mudanya Şubesi, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzedelere gönderilmesi için başlattıkları insanca arkalama çalışmalarına kesintisiz bitmeme ediyor.

Vatandaş, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarının arıcılığıyla bugüne büyüklüğünde 5 tır müzaheret malzemeleri gönderen Mudanya Şubesi, yapılan nakdi yardımları banka hesapları aracılığıyla sarsıntı bölgesine ulaştırıyor.

Şube Başkanı Mustafa Bayraktar, AA muhabirine, başlattıkları müzaheret kampanyasının evvel günkü gibi pahal benzeri şekilde devam ettiğini bildirdi.

Depremzedeler amacıyla seferber olduklarını tamlayan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Gönüllü ekibimizle beraber bugüne kadar battaniye, hijyen setleri, çağa ürünleri ve elektrikli soba üzere gerekseme malzemelerini havi toplamda 5 tır arkalama paketlerini deprem bölgelerine geri bırakmak için Bursa AFAD depomuza yolladık. Ayni yardımların beraberinde maddi yardımlar da haddinden fazla arttı. Bu yardımları üstelik ivedi benzeri şekilde vezneci hesapları eliyle hareket bölgelerine ulaştırıyoruz. Yaptıkları yardımlardan âlem bütün Mudanyalılardan Tanrı razı olsun, hepsine çok teşekkürname ediyoruz.”

Share: